Лісна Стінка

Лісна́ Сті́нка село (до 2009 селище) в Україні, у Куп'янському районі Харківської області. Населення становить 494 осіб. Орган місцевого самоврядування Лісностінківська сільська рада.

село Лісна Стінка
Герб Лісної Стінки Прапор Лісної Стінки
Країна  Україна
Область Харківська область
Район/міськрада Куп'янський район
Рада Лісностінківська сільська рада
Облікова картка Лісна Стінка 
Основні дані
Засноване 1655
Населення 494
Площа 0,62 км²
Густота населення 796,77 осіб/км²
Поштовий індекс 63754
Телефонний код +380 5742
Географічні дані
Географічні координати 49°28′46″ пн. ш. 37°37′50″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
170[1] м
Водойми Оскільське водосховище
Відстань до
обласного центру
134 км
Відстань до
районного центру
30,4 км
Місцева влада
Адреса ради 63754, Харківська обл., Куп'янський р-н, с. Лісна Стінка, вул. Дружби, 22[2]
Вебсторінка Лісностінківська сільрада
Сільський голова Чашка-Ратушний Микола Володимирович[2]
Карта
Лісна Стінка
Лісна Стінка
Лісна Стінка
Мапа

Географія

Село Лісна Стінка розташоване на правому березі Оскільського водосховища, вище за течією на відстані 5 км розташоване село Сенькове, нижче за течією на відстані 1 км розташоване село Хомине, на протилежному березі — село Богуславка (Борівський район). До села примикає невеликий лісовий масив.

Історія

Одне з наймолодших сіл Куп'янщини. Засноване на початку ХІХ століття. Назву дістало завдяки лісу, що знаходився поблизу, утворюючи суцільну стіну.

1943 року, під час війни поблизу села відбувся найкровопролитніший на Куп'янщині бій.

Хутір Генове (нині не існуючий), був першим поселенням на території, що нині входить у межі сучасного району. Він заснований у 1605 році.

Вийшли у поле дорослі і діти, Вбитих уклали у яму по-братськи…

Вічно про поле те серцю щеміти, Вічне ймення йому — Поле Солдатське.

Економіка

  • Машинно-тракторні майстерні.
  • ПСП «Лісна стінка».

Культура

Лісностінківська сільська бібліотека

В повоєнні роки й до 1953 року бібліотека в селі Лісна Стінка була розташована в приміщенні чотирикласної школи в одній маленькій кімнатці. З 1953 по 1960 роки вона містилися в різних приміщеннях і працювали в ній Золотухіна В. П., Богатирська М., Грабницький О., Коваленко С. І., Сенчишина Н. Л., Ситник Г. А.

З 1971 по 2003 роки бібліотеці було виділено невелике приміщення. В ньому також знаходився клуб і контора колгоспу. Книжковий фонд складав на той час 2600 примірників. З початком централізації в 1977 році бібліотека стає філією Куп'янської централізованої бібліотечної системи.

В 1986 році в селі збудували новий сільський клуб. Для бібліотеки на 2-му поверсі було виділено приміщення понад 100 м² з читальною залою на 20 місць та книгосховищем. Бібліотека й нині міститься в приміщенні сільського клубу. Книжковий фонд укомплектований літературою українською і російськими мовами та налічує 12523 примірника. Користувачами бібліотеки є всі категорії населення. Бібліотека співпрацює з клубом, школою, сільською радою, фермерськими господарствами. З 2004 року завідувачем Лісностінківської сільської філії стала Цапенко Лілія Костянтинівна. У своїй роботі вона використовує різноманітні форми роботи: проводить інформаційні години, тематичні вечори, бесіди, оформлює книжкові виставки, перегляди літератури. Для дітей працює клуб «Природа — душа народу». Важливий напрямок роботи  Лісностінківської бібліотеки — збереження історичної та культурної спадщини нашого краю. В бібліотеці оформлено краєзнавчий куточок.

У 2013 році народний депутат України В. М. Остапчук подарував бібліотеці комп'ютер.

Об'єкти соціальної сфери

  • Лісностінківська ЗОШ І-ІІІ ступенів.
  • Будинок культури.

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.