Ліівіа Лаасімер

Ліівіа-Марія Рихардівна Лаасімер (ест. Liivia-Maria Laasimer; 21 червня 1918, Тарту 26 лютого 1988) естонська ботанік, фахівець з систематики рослин, доктор біологічних наук (1965).

Ліівіа Лаасімер
ест. Liivia-Maria Laasimer
Народилася 21 червня 1918(1918-06-21)
Тарту
Померла 26 лютого 1988(1988-02-26) (69 років)
Тарту, Естонська РСР, СРСР
Діяльність ботанік
Alma mater Тартуський університет
Галузь ботаніка
Заклад Тартуський університет

Біографія і роботи

Ліівіа-Марія Лаасімер народилася 21 червня 1918 року в естонському місті Тарту.

Ліівіа Лаасімер була автором робіт із рослинності на території Естонської РСР, яка вперше узагальнила результати картування рослинного покриву, надавши детальний огляд естонських рослинних угруповань та їх розподілу[1]. У 1965 році вона отримала вчений ступінь вищого в СРСР ступеня — стала доктором біологічних наук.

Ліівіа Лаасімер — поряд з естонським ботаніком і головою Естонської спілки натуралістів Теодором Ліппмаа, радянським і естонським болотознавцем, геоботаніком та екологом Віктором Мазінгом, геоботаніком X. X. Трасом і фахівцем по фітоценозу Т. Е.-А. Фрей — була представником однієї з «впливових» біологічних шкіл (наукових напрямків) у Радянському Союзі: естонської структурно-аналітичної школи. Її робота була тісно пов'язана з Інститутом зоології та ботаніки, розташованому в естонському місті Тарту: у його стінах вона підготувала і опублікувала свої численні роботи. Ліівіа Лаасімер також була пов'язана з ботанічним інститутом в Литві і біологічним інститутом в Латвії.

8 липня 1975 року Ліівіа Лаасімер, разом з геоботаніком Ерингіс Казіс Іоно та чехословацьким геоботаніком, фахівець з урбанізованих ландшафтів М. Ружичкой, вели (англійською мовою) засідання з охорони навколишнього середовища в рамках XII міжнародного ботанічного конгресу, що проходив у Ленінграді.

Родина

Чоловік: Юрій (Георг Вальтер) Лаасімер (1910—1986), лісівник.

Примітки

  1. Научные школы геоботаники. Зооинженерный факультет МСХА. www.activestudy.info. Процитовано 16 квітня 2017.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.