Винниківський лісопарк

Ви́нниківський лісопа́рк (інші назви Винниківський ліс, Майорівський лісопарк) — лісовий масив на території, підпорядкованій Львівській міській раді.

Винниківський лісопарк
Краєвид на лісопарк з Майорівки
Краєвид на лісопарк з Майорівки
49°48′51″ пн. ш. 24°06′22″ сх. д.
Розташування:  Україна
Львівська область,
між Майорівкою і Пасіками (Львів) та межами міста Винників
Найближче місто: Львів, Винники
Площа: 2799 га
Країна  Україна

Площа лісопарку 2799 га. Простягається від Майорівки і Пасік (місцевості у східній частині Львові) до меж міста Винників.

Через ліс проходить автомобільна дорога Н02 Львів — Винники Золочів Тернопіль, яка розділяє ліс на північну та південну частини. У ландшафтному плані Винниківський лісопарк розташований на пагорбах Львівського плато і межує на півночі з Малим Поліссям, а на півдні — з Львівським Опіллям. Основу лісу становлять насадження сосни (звичайна, гірська, чорна, веймутова), модрини японської, смереки, псевдотсуги, ясена манного та дуба червоного. У лісі є багато ярів, деякі з них простягаються на понад 1 км. З північного заходу на південний схід ліс перетинає річка Марунька.

Винниківський лісопарк популярний серед любителів велосипедного спорту. Лісові дороги значно понищені колісною технікою (лісовозами, квадроциклами, мотоциклами), які несуть загрозу місцевій флорі і фауні, особливо у період активного розмноження тварин (сезон тиші).

У лісі розташована пам'ятка історії та природи Чотові скелі, а також заказник «Чортова Скеля», Медова печера і Винниківське озеро. Крім того, на основі лісопарку 1984 року було створено лісовий заказник «Винниківський», загальною площею 848 га. Охороняються цінні дубові насадження з мальовничими ландшафтами.

Винниківський лісопарк
Долина потічка між
Майорівкою і Пасіками
На дні одного з ярів

Примітки

    Джерела

    • Кучерявий В. П. Винниківський лісопарк // Сади і парки Львова. — Львів : Світ, 2008. — С. 336—342. — ISBN 978-966-603-591-5.

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.