Маломиколаївка (село)

Маломикола́ївка село в Україні, у Синелтниківському районі Дніпропетровської області. Населення становить 330 осіб. Орган місцевого самоврядування Петрівська сільська рада.

село Маломиколаївка
Країна  Україна
Область Дніпропетровська область
Район/міськрада Синельниківський район
Рада Миколаївська сільська рада
Облікова картка Маломиколаївка 
Основні дані
Засноване до 1859
Населення 249
Площа 74 га км²
Поштовий індекс 52732
Телефонний код +380 5631
Географічні дані
Географічні координати 48°26′15″ пн. ш. 36°21′51″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
116 м
Водойми річки: Самара, Лозова
Місцева влада
Карта
Маломиколаївка
Маломиколаївка
Мапа

Географія

Село Маломиколаївка розташоване на правому березі річки Самара, у яку впадає річка Лозова. Вище за течією на відстані 2,5 км розташоване село Шевченка, нижче за течією на відстані 0,5 км розташоване село Новопрічепіловка, на протилежному березі — смт Петропавлівка.

Історія

На південний захід від Маломиколаївки розташована археологічна пам'ятка — Смердючий майдан.

На мапах початку XIX століття називається Миколаївкою. За даними 1859 року Миколаївка була панським селом. 32 подвірь, 311 мешканців. На півдні сучасної Маломиколаївки у 19 сторіччі існувало панське поселення Братолюбівка. У 1859 році тут у 8 подвір'ях мешкало 26 осіб[1].

17 липня 2020 року, в результаті адміністративно-територіальної реформи та ліквідації Петропавлівського району, село увійшло до складу Синельниківського району[2].

Цікаві факти

  • Село здобуло перемогу у V Всеукраїнському конкурсі «Неймовірні села України 2020» та отримало головний приз&nbsp — 100 тис. грн на реалізацію бізнес-проєкту «Герцевський shop», метою якого, є розвиток виробництва цукатів з овочів та фруктів. Село є гарбузовою столицею України, тут кожне домогосподарство займається їх вирощуванням, тому громада села вирішила, що можна з гарбузів робити класний, а головне — корисний продукт — цукати.[3].
  • На Герцовій горі (102 м) розташований найбільший герб України та найбільша в країні підкова.
  • У всьому ОТГ знають, що в цих краях найчистіше повітря та охайні вулички.
  • Ведуться роботи з будівництва пляжу на Самарі. Річка є предметом гордощів місцевих жителів. А за річкою розташовані лимани, на яких оселилися дикі тварини та рідкісні птахи.[4].
  • Село претендує на звання гарбузової столиці України. Завдяки продукту, який часто йде на корм худобі, місцеві мешканці вирішили відродити село, зробити його особливим, започаткувати унікальний фестиваль та крафтове виробництво. У 2021 році в селі влаштували власне свято — жовтневий міні-фестиваль «Герцевський Гарбуз#FEST». Тематика заходу присвячена гарбузу. Серед приготовлених з неї страв стали «коронними» гарбузові цукати[5].

Див. також

Примітки

  1. Списки населенных мест Российской империи, составленные и издаваемые Центральным статистическим комитетом Министерства внутренних дел (По сведениям 1859 года). 42 выпуска - Санкт-Петербург.: издание Центрального статистического комитета Министерства внутренних дел, 1861-1885.
  2. Постанова Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів»
  3. Мале село з великими амбіціями. Визначено переможця конкурсу Неймовірні села України 2020
  4. Цукати принесли Маломиколаївці перемогу у конкурсі «Неймовірні села України»
  5. Одне з сіл Дніпропетровщини може стати гарбузовою столицею України // 056.ua, 2021-11-26 (рос.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.