Маргарета Амблер

Маргарета Дезіре Вікторія, місіс Амблер (швед. Prinsessan Margaretha Désirée Victoria Ambler, нар. 31 жовтня 1934, Палац Хага, Сульна, Стокгольм) — шведська принцеса, старша донька принца Густава, герцога Вестерботтенського і принцеси Сибілли Саксен-Кобург-Готської. Одна з чотирьох старших сестер короля Карла XVI Густава.

Маргарета Амблер
Ім'я при народженні англ. Margaretha Désirée Victoria of Sweden
Народилася 31 жовтня 1934(1934-10-31)[1] (87 років)
Haga Palaced, комуна Сульна, лен Стокгольм, Швеція
Країна  Швеція
Діяльність дипломат
Титул Princess of Swedend і принцеса
Рід Бернадоти
Батько Густав Адольф[1]
Мати Сибілла Саксен-Кобург-Готська[1]
Брати, сестри Карл XVI Густаф, Дезіре Шведська, Крістіна Магнусон і Брігітта Шведська
У шлюбі з John Amblerd
Діти Sybilla Amblerd[1], Charles Amblerd[1] і James Amblerd[1]
Нагороди

Життєпис

Палац Хага — парадний фасад.

Принцеса Маргарета Дезіре Вікторія Шведська народилася 31 жовтня 1934 року, ставши першою дитиною і дочкою в родині принца Густава, герцога Вестерботтенського і принцеси Сибілли Саксен-Кобург-Готської. Усього в родині народилося п'ятеро дітей: Маргарета (нар.. 1934), Біргітта (нар. 1937), Дезіре (нар.. 1938), Крістіна (нар.. 1943) і довгоочікуваний спадкоємець принц Карл (нар. 1946) — король Швеції з 1973 року. Всі принцеси народилися у Палаці Хага, і з дитинства їх разом називали принцеси Хага. Незважаючи на те, що Маргарет була найстаршою дитиною в сім'ї, вона ніколи не вважалася спадкоємицею шведського престолу, бо на той час діяла Конституція, яка виключала право жінок успадкувати корону.

Освіту принцеса отримувала від приватних учителів у палаці Хага, потім у Стокгольмській швейній школі та в школі Марти. Освітою принцеси займалася особисто її тітка королева Данії Інгрід.[2]

По батькові доводиться двоюрідною сестрою королеві Данії Маргрете II.

У 1947 році її батько загинув в авіаційній катастрофі ще за життя діда і прадіда Маргарети. Після його смерті в 1950 році вся сім'я переїхала до Королівського палацу у Стокгольмі. Вчителі казали, що Маргарета володіє музичним слухом.[2]

На початку 1958 року перебуваючи у Великій Британії вона зустріла піаніста Роберта Дургас-Г'юма. Між ними зав'язався роман, і вони навіть хотіли оголосити про заручини. Але під тиском королівської родини, весілля так і не відбулася. У Робіна пізніше був роман з англійською принцесою Маргарет, сестрою Єлизавети II. У 1968 році Робін покінчив з собою.

Маргарет у день свого весілля.

У 1963 році принцеса зустріла іншого англійця Джона Амблера. В лютому 1964 року вони побралися. 30 червня того ж року вони одружилися на острові Еланд. Ця весілля вважалася приватним заходом, і було за розмахом менше ніж весілля її сестер, які виходили заміж у Стокгольмі.[3] Після весілля, принцеса Маргарета втратила свій титул «Її Королівська Високість» і стала після цього відома як «Принцеса Маргарет, місіс Амблер». Весільним подарунком від короля і королеви Швеції на весілля стала діамантова тіара-кокошник, яка належала бабці Маргарети, британській принцесі Маргариті Коннаутській.[4] В родині народилося троє дітей, які не мають права на спадкування шведського трону:

  • Сибілла Луїза Амблер (нар. 1965) — названа на честь своєї бабусі по матері, вийшла заміж за барона Хеннінга фон Дінклед (нар. 1971), проживають в Мюнхені, двоє дітей. Їх дочка Мадлен була однією з подружок на весіллі Кронпринцеси Вікторії;
  • Карл Едвард Амблер (нар. 1966) — одружився з Гелен Росс (нар. 1969), двоє дітей;
  • Джеймс Патрік Амблер (нар. 1967) — одружився на Урсулі Мері Шиплі (нар. 1965), двоє дітей.

З 1994 року Маргарета та її чоловік стали проживати окремо[5], але ніколи не розлучалися[6]. Джон Амблер помер 31 травня 2008 року.

Принцеса проживає в Оксфордширі, неподалік від Лондона. Єдиним офіційним заходом принцеси є відкриття щорічного Шведського Різдвяного базару в Лондоні. Принцеса бере участь у заходах шведської королівської родини. Вона була гостем на весіллі Кронпринцеси Вікторії в 2010 році, а також була присутня на весіллі принцеси Мадлен у 2013 році, хрестинах дочки принцеси Леонор у 2014 році, хрестинах принца Габріеля в 2017 році.

Генеологія

Нагороди

Герб принцеси Маргарети в 1934—1964.
  • Дама Ордену Серафимів (Швеція)[7];
  • Королівський сімейний орден короля Карла XVI Густава (1973);
  • Ювілейна медаль Його Величності короля Карла XVI Густава (30 квітня 1996);
  • Пам'ятна медаль Діамантового ювілею короля Карла XVI Густава (15 вересня 2013)[8];

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.