Маргрете Вестагер

Маргрете Вестагер Гансен (дан. Margrethe Vestager Hansen; нар. 13 квітня 1968(19680413), Глоструп, Данія) — данська політична діячка, яка представляє Соціал-ліберальну партію (дан. Radikale Venstre). Була членом парламенту (Фолькетингу) з 20 листопада 2001.

Маргрете Вестагер Гансен
дан. Margrethe Vestager Hansen
дан. Margrethe Vestager
Маргрете Вестагер Гансен
дан. Margrethe Vestager Hansen
Міністр освіти та у справах церкви
Нині на посаді
На посаді з 1998
Заступник прем'єр-міністра і міністр з економічних та внутрішніх справ
Нині на посаді
На посаді з 3 жовтня 2011
Європейський комісар з питань конкуренції
1 листопада 2014  понині
Президент Жан-Клод Юнкер
Народилася 13 квітня 1968(1968-04-13) (53 роки)
Глоструп, Данія
Відома як політична діячка, поетеса
Місце роботи Міністерство фінансів Данії і Economy Agency of Denmarkd
Громадянство Данія
Національність данка
Освіта Копенгагенський університет (1993)[1] і Varde Gymnasiumd (1986)[1]
Політична партія Радикальна Венстре
Батько Hans Vestagerd
Мати Bodil Tybjergd
Нагороди

Dane of the Yeard (2016)

Ting Prized (2018)

Висловлювання у Вікіцитатах

Медіафайли у Вікісховищі

Життєпис

У 1993 р. закінчила економічний факультет Університету Копенгагена.

У 21-річному віці вона приєдналася до главку і виконкому СЛП та стала членкинею Комітету з європейських справ.

Після отримання освіти Вестагер відразу стала головою партії, поки вона не стала міністром освіти та у справах церкви у 1998 році.

15 червня 2007 обрана головою парламентської групи її партії, замінивши Маріанну Джелвед.

3 жовтня 2011 Вестагер стала заступницею прем'єр-міністра та міністреркою з економічних та внутрішніх справ відповідно в уряді Хелле Торнінг-Шмідт.

З 1 листопада 2014 року — Європейська комісарка з питань конкуренції Єврокомісії Жана-Клода Юнкера.

Європейська проблема з Google

20 квітня 2016 європейська комісарка з питань конкуренції Маргрете Вестагер пред'явила офіційні звинувачення компанії Google в зловживанні своїм домінуючим становищем над своєю операційною системою для смартфонів.[2]

«Поведінка компанії Google обмежує широкий вибір споживачів мобільних додатків і сервісів, і стоїть на шляху інновацій інших гравців на ринку, в порушення антимонопольного законодавства ЄС», — підкреслила єврокомісарка.

«Ці правила застосовуються до всіх компаній, які працюють в Європі. Google тепер має можливість відповісти на питання комісії», — сказала Вестагер.

Єврокомісія стурбована тим, що Google заздалегідь встановлює пошук Google Search за замовчуванням або як ексклюзивний варіант на більшості пристроїв в Європі, що працюють на операційній системі Android, розробленій компанією.

Компанія також матеріально стимулює виробників пристроїв та мобільних операторів попередньо встановлювати пошук Google Search.

«На смартфони і планшети припадає більше половини світового інтернет-трафіку, і очікується ще більше в майбутньому. Близько 80 % смартфонів у Європі та у світі працюють на Android, мобільній операційній системі, розробленій компанією Google», — йдеться в заяві Єврокомісії.

У квітні 2015 року Єврокомісія висунула офіційні звинувачення проти американської корпорації Google в порушенні антимонопольних законів ЄС.

Як зазначається, компанія зловживала своїм домінуючим становищем на ринках для загального інтернет-пошуку послуг, системно надаючи перевагу і просуваючи власні товари.

Якщо Єврокомісія вирішить, що компанія Google порушила антимонопольні правила, компанію можуть оштрафувати на суму до 10 % річного обороту, який у 2014 році склав $66 мільярдів.

Примітки

  1. http://www.kvinfo.dk/side/597/bio/1546/origin/170/
  2. European Commission charges Google over Android. POLITICO (амер.). 20 квітня 2016. Процитовано 28 квітня 2016.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.