Медаль Жукова

Медаль Жукова заснована відповідно до Рішення Ради глав держав Співдружності Незалежних Держав від 26 травня 1995 року.

Медаль Жукова
Країна СНД
Тип Медаль
Статус вручається
На честь: Жуков Георгій Костянтинович
Нагородження
Параметри Латунь
Засновано: 9 травня 1994 (РФ),
26 травня 1995 (СНД)
Нагороджені:
Категорія:Нагороджені медаллю Жукова (255)
Черговість
Старша нагорода Ювілейна медаль «50 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.»
Молодша нагорода Ювілейна медаль «60 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.»

 Медаль Жукова у Вікісховищі

Україна

Відповідно до Рішення Ради глав держав Співдружності Незалежних Держав від 26 травня 1995 року, підписаного від імені України, Указом Президента України Л. Д. Кучми 198/98 від 18 березня 1998 року було постановлено нагородити медаллю Жукова учасників бойових дій у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років — громадян України.

Інші держави СНД

Російська Федерація

Опис медалі Жукова

Медаль Жукова — з латуні й у формі кола діаметром 32 мм.

На лицевій стороні медалі — погрудне рельєфне зображення Г. К. Жукова. У верхній частині — рельєфний напис «Георгий Жуков», у нижній — рельєфне зображення лаврових і дубових гілок.

На зворотному боці медалі в центрі — рельєфні «1896-1996». У нижній частині медалі — рельєфне зображення лаврових і дубових гілок.

Краї медалі окантовані бортиком.

Медаль за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутної колодкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою. Ширина стрічки 24 мм. Ліва половина стрічки червоного кольору. На правій половині стрічки — п'ять подовжніх рівних по ширині смуг, що чергуються три чорного і два жовтогарячі кольори і по краях — одній вузькій жовтогарячій смузі шириною 1 мм.

Медаль номера не має.

Фейкове зображення

На лицевій стороні медалі міститься зображення маршала СРСР Г.Жукова у військовому мундирі, який був відмінений у 1945 році, проте з чотирма зірками Героя СРСР, останню з яких маршал Г.Жуков отримав за придушення повстання у Будапешті в 1956 році[3]

Див. також

  • Нагороджені медаллю Жукова

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.