Мелліха

Мелліха ( мальт. il-Mellieħa  [ɪl mɛˈlːɪːħɐ]) — велике село або містечко в північному регіоні Мальти. Станом на березень 2014 року у ньому проживає 10 087 людей. [3] Мелліха також туристичний курорт, популярний своїми піщаними пляжами та природою.

Мелліха

Прапор Герб

Координати 35°57′ пн. ш. 14°22′ сх. д.

Країна  Мальта
Площа 22,6 км²
Висота центру 150 ± 1 м
Населення 10 087 осіб (31 березня 2014)[1]
Міста-побратими Каврилья, Аденау, Айя Напа[2]
Поштовий індекс MLH
GeoNames 8299733
Офіційний сайт mellieha.gov.mt
Мелліха
Мелліха (Мальта)

Етимологія

Назва Mellieħa походить від семітського кореня ml-ħ, що означає сіль. Це, мабуть, походить від стародавніх пунічно-римських солончаків, що існували в затоці Мелліня. Місце розташування солончаків зараз зайняте природним заповідником Гадіра. [4] [5] [6]

Історія

Передісторія до Середньовіччя

Мелліха була вперше заселена приблизно в 3000 р. до н. е., в період неоліту. Було знайдено кілька мегалітичних решток, включаючи храм Гайн Шейтуни, а також кілька печер та гробниць, в яких знайдено знаряддя праці та фрагменти кераміки. [7]

У римський період в печерах долин Мелліни почали жити троглодити. Печерні поселення продовжували існувати під час візантійського панування, але були залишені в ранньому середньовіччі.

Згідно з Діяннями Апостолів, Святий Павло зазнав аварії на Мальті приблизно в 60 р. н. е., можливо, в сусідній бухті Святого Павла. За місцевою традицією, святий Лука, який супроводжував святого Павла, натрапив на одну з печер Мелліни і намалював на скелі обличчя Богоматері. У 409 р. н. е. печера була освячена як церква, і тепер вона відома як Святилище Богоматері Мелліньї . 

Мелліха була однією з перших десяти парафій Мальти. Вона все ще існувала у 1436 році, але незабаром залишена в кінці 15-го або на початку 16-го століття, оскільки північ Мальти вже не була у небезпеці через набіги мусульманських корсарів. [8]

Орден святого Іоанна

Вежа святої Агати

Мальта була одним з перших регіонів, куди мусульмани потрапили в Середземне море, і це видно з ісламської спадщини будівель та старовинних реліквій мечетей та будинків. На додаток до тієї арабської мови, яка залишилася вкоріненою в мові нинішніх жителів острова, вона починалася з 826 року нашої ери і тривала 220 років.

У перші роки правління госпітальєрів на Мальті Мелліха залишалася занедбаною. Наприкінці 16 століття святиню Богоматері Мелліни було відбудовано.

Північне узбережжя Мальти почало укріплюватися на початку 17 століття. Першим укріпленням, яке було побудовано в Мелліхі, була вежа Святої Агати, яка була завершена в 1649 році. Ця велика вежа була побудована на хребті Марфа, звідки відкривається вид на затоку Мелліня, з чітким видом на Коміно та Гоцо . Менші вежі Għajn Ħadid та вежа Armier також були побудовані в межах Мелліхи в 1658 р. [9]

Серія прибережних берегових артелерій, редутів та окопів також була побудована в Мелліні у 18 столітті. Деякі з них все ще виживають, такі як Містра , Вандомська, Wied Musa і Westreme . Садиба диявола, знайдена в районі Та 'Ранда, є прикладом мальтійських фермерських будинків, побудованих у 18 столітті.

Британський період та до наших днів

Садиба диявола (Ір-Раззетта-Ксітан)

Село знову стало парафією в 1844 році і почало розвиватися після того, як британці закликали людей селитися в цьому районі, даючи в оренду землю. Парафіяльна церква була побудована на різних етапах наприкінці 19 - початку 20 століть, і кажуть, що місцеві жителі допомагали будувати церкву. Поштове агентство відкрилося в Мелліхі в 1891 році. [10]

Незадовго до Другої світової війни форт Кемпбелл був побудований у Селмуні, тоді як форт Мелліни був побудований на вершині пагорба Мелліня як сторожовий пункт. Британці також побудували ряд дотів навколо узбережжя, для оборонних цілей в разі італійського або німецького вторгнення.

З кінця війни Мелліха зазнала великого розвитку. Місцева рада Мелліхи була створена Законом про місцеві ради 1993 р. [4]

Географія

Затока Мелліха

Місто стоїть на групі пагорбів на північно-західному узбережжі головного острова Мальта. Власне вона складається з районів Мелліха-Хайтс, садиби Санта-Марія, Іл-Кортін, Та 'Пеннеллу, Та' Масрія та Тал-Ібраг. У довколишніх селах Manikata і Selmun також підпадають під юрисдикцію Мелліхи.

Палац Сельмун та фермерський комплекс

Місто виходить на затоку Мелліха, яка включає затоку Гадіра, найбільший піщаний пляж Мальти. На схід від міста та затоки знаходиться півострів Сельмун, а острови Святого Павла лежать приблизно в 80 метрах від узбережжя. Містра-Бей лежить недалеко від Сельмуна, і це позначає межу між Мелліхою та затокою Святого Павла . [11]

Великий півострів Марфа лежить на північ від Мелліхи. Він включає кілька невеликих бухт, таких як затока Арм'є та Райська затока, а також гавань Чиркева, з якої відправляється пором Гоцо. Хребет Марфа охоплює значну частину півострова.

На південь від хребта Марфа є Анкор-Бей і село Попай, парк природи та історії Маджістраль, хутір Маніката та Голден-Бей. Межа з Маарром лежить на Гайані Туффієні.

Туризм

Keirkewwa - популярний сайт для дайвінгу

Мелліха - популярне туристичне місце протягом літніх місяців. Він добре відомий своїми пляжами, серед яких найбільш відомими є затока Гадіра та Золота затока. Keirkewwa також популярне як місце для дайвінгу, там сталися аварії Rozi та патрульного катера P29.

У 2009 році Мелліхі було присвоєно звання європейської дестинації досконалості завдяки її стійким ініціативам. [12]

Головні дороги

  • Dawret il-Mellieħa (обхід Мелліхи)
  • Triq Ġorġ Борг Олів’є (вулиця ġorġ Борг Олів’є)
  • Triq il-Kbira (Головна вулиця)
  • Triq il-Marfa (Марфа-дорога)
  • Triq il-Prajjiet (дорога Anchor Bay)
  • Triq Louis Wettinger (вулиця Луїса Веттінгера)
  • Triq San Pawl il-Baħar (дорога St. Paul's Bay)

Міста-побратими

Галерея

Фотографії місцевостей навколо Мелліхи
Мелліха та її узбережжя від Золотої затоки до затоки Містра

Примітки

 

  1. http://www.webcitation.org/6ZSEwl5UZ
  2. Agia NapaUnion of Cyprus Municipalities.
  3. Estimated Population by Locality 31st March, 2014. Government of Malta. 16 травня 2014. Архів оригіналу за 21 червня 2015.
  4. Muscat, David. About the village of Mellieha. Mellieha.com. Процитовано 15 травня 2015.
  5. "Excursions in the Mediterranean". p. 202.
  6. Saviour Formosa, ред. (January 2013). Realities of Crime, Society and Landuse in the Mediterranean: JANUS I. Msida: Department of Criminology, University of Malta. с. 98. ISBN 978-99957-834-0-2. doi:10.13140/2.1.1230.4322. Архів оригіналу за 15 березня 2017.
  7. Debono, Charles. Ghajn Zejtuna Prehistoric Temple. Mellieha.com. Процитовано 15 травня 2015.
  8. Scerri, John. Mellieha. malta-canada.com. Процитовано 15 травня 2015.
  9. Mifsud, Simon (24 грудня 2012). Għajn Ħadid Tower and Aħrax Tower. MilitaryArchitecture.com. Архів оригіналу за 23 серпня 2017. Процитовано 15 травня 2015.
  10. Proud, Edward B. (1999). The Postal History of Malta. Heathfield: Proud-Bailey Co. Ltd. с. 273–274. ISBN 1872465315.
  11. Selmun Peninsula. iluvmalta.com. Архів оригіналу за 2 April 2015. Процитовано 15 травня 2015.
  12. Mellieħa and the Hamlet of Manikata (Malta). European Destinations of Excellence. 1 липня 2011. Процитовано 15 травня 2015.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.