Мережа Євробачення
Євробачення, засноване в 1954 році в Женеві, Швейцарія, є телевізійною мережею, яка є частиною Європейського мовлення.
Євробачення було створене з метою обміну телевізійними програмами та, згодом, кадрами телевізійних новин (через щоденний обмін новинами Євробачення - EVN). Перша офіційна передача Євробачення відбулася 6 червня 1954 року.
У цьому ж Європейському союзі мовлення є радіостанція Єврорадіо.
Передумови
Назва «Євробачення» спочатку була придумана британським журналістом Джорджем Кемпі, коли писав для «Evening Standard», і була прийнята Європейською спілкою радіомовлення і телебачення для своєї мережі. [1]
Перша офіційна передача Євробачення відбулася 6 червня 1954 року, де було показано фестиваль Нарцисів у Монтре, Швейцарія, після чого відбулася вечірня програма з Риму, включаючи екскурсію Ватиканом, звернення Папи Пія XII та апостольське благословення. [2] [3]
Євробачення управляється Департаментом операцій Євробачення Євросоюзу і пропонує постійне висвітлення Європи, Америки, Близького Сходу, Північної Африки та Азіатсько-Тихоокеанського регіону, а також спеціальне висвітлення Африканського континенту та Тихоокеанського краю.
На сьогоднішній день, не обмежуючись лише Європою, Євробачення охоплює 75 організацій телевізійного мовлення, розташованих у 56 країнах Європи, Північної Африки та Близького Сходу. Крім того, в Європі, Африці, Америці, Азії та Океанії існує 61 асоційована організація з мовлення.
Події
Європейська спілка радіомовлення і телебачення у співпраці з відповідним ведучим мовником організовує змагання та заходи, в яких можуть брати участь його члени, якщо вони цього бажають. До них належать:
Конкурс пісні Євробачення
Конкурс пісні Євробачення [4] - щорічний міжнародний пісенний конкурс, який вперше відбувся у Лугано, Швейцарія, 24 травня 1956 року. Участь взяли 7 країн - кожна подала по 2 пісні, загалом 14. Це був єдиний конкурс, в якому було виконано більше однієї пісні на країну: з 1957 року всі конкурси дозволяли по одному вступу на кожну країну. У 1956 році перемогу отримала країна, Швейцарія. [5] У цьому конкурсі можуть брати участь лише країни, які є членами ЄВС. [6] Першим переможцем стала Швейцарія, а останньою - Нідерланди. Першим приймаючим містом було Лугано, а недавнім - Роттердам.
Let the Peoples Sing
Let the Peoples Sing (Нехай співають народи) - це дворічне хорове змагання, учасники якого обираються з радіозаписів, які записали учасники радіо Європейської спілки радіомовлення і телебачення. Фінал, що охоплює три категорії та близько десяти хорів, пропонується у прямому ефірі всім членам Європейської спілки радіомовлення і телебачення. Загальний переможець нагороджується Silver Rose Bowl.
Jeux Sans Frontières
Jeux Sans Frontières (Ігри без кордонів) було загальноєвропейським телевізійним ігровим шоу. У первісній концепції він транслювався з 1965 по 1999 рік під егідою Європейської спілки радіомовлення і телебачення. Початкове шоу закінчилося в 1982 році, але було відроджено в 1988 році з іншим кольором націй, і його приймали менші мовники.
Eurovision Young Musicians
Eurovision Young Musicians (Молоді музиканти Євробачення) - це конкурс для європейських музикантів молодше 19 років. Він організований EBU і є членом EMCY. Перші змагання відбулися в Манчестері, Велика Британія, 11 травня 1982 року. Дев'ятнадцяте та останнє видання цього змагання відбулося в Единбурзі, Шотландія, 23 серпня 2018 року.
Телевізійні змагання проводяться раз на два роки, в деяких країнах проводяться національні змагання. З часу свого заснування в 1982 році конкурс Євробачення молодих музикантів став одним з найважливіших музичних конкурсів на міжнародному рівні.
Eurovision Young Dancers
Eurovision Young Dancers (Молоді танцівники Євробачення) - це дворічна танцювальна демонстрація, що транслюється по телебаченню по всій Європі. Перші змагання відбулися в Реджо-Емілії, Італія, 16 червня 1985 року. 16 грудня 2017 року у Празі, Чехія, відбулося п’ятнадцяте та останнє видання.
Він використовує формат, подібний до Євробачення, кожна країна, яка є членом Європейської спілки радіомовлення і телебачення, мала можливість надіслати танець, щоб боротися за звання «Юний танцюрист Євробачення». Танець може бути як сольною дією, так і танцювальною парою, і всі учасники конкурсу повинні бути у віці від 16 до 21 року та не мати професійної участі.
Дитяче Євробачення
Дитячий конкурс пісні «Євробачення» [7] - щорічний міжнародний пісенний конкурс, який вперше відбувся у Копенгагені, Данія, 15 листопада 2003 року. В інавгураційному виданні взяли участь шістнадцять країн - кожна подала по одній пісні, загалом 16 заявок. У конкурсі 2003 року перемогла Хорватія, а поточним переможцем стала Франція з новою системою голосування. Першим приймаючим містом був Копенгаген (2003), а недавнім- Варшава (2020).
Конкурс танців Євробачення
Танцювальний конкурс Євробачення (не плутати з Конкурсом молодих танцюристів Євробачення) - це міжнародний конкурс танців, який вперше відбувся у Лондоні, Велика Британія, 1 вересня 2007 року. Конкурс був повторений у 2008 році, коли він проходив у Глазго, Сполучене Королівство, але з тих пір не проводився.
Eurovision Magic Circus Show
Магічне Циркове Шоу - це розважальне шоу, організоване Європейською спілкою радіомовлення і телебачення, яке розпочалося в 2010 році. Діти у віці від 7 до 14 років, що представляють країни, що входять до Європейської спілки радіомовлення і телебачення, виконують різноманітні циркові актори в Женевському Різдвяному цирку. Головне шоу також супроводжує оркестр шоу Magic Circus Show. [8]
Хор Євробачення
Хор Євробачення (колишній хор року Євробачення) - це нова подія, започаткована Європейською спілкою радіомовлення і телебачення, і остання подія, що відбудеться з часів Євробачення Магічного Циркового Шоу. Подія складається з непрофесійних хорових колективів, які є членами Європейської спілки радіомовлення і телебачення, а інавгураційний конкурс, який відбувся 22 липня 2017 р., організований латвійським мовником Latvijas Televīzija (LTV), збігався з церемонією закриття Європейських хорових ігор 2017 р. [9]
European Sports Championships
Чемпіонат Європи зі спорту - це багатопрофільна подія, в якій беруть участь деякі провідні види спорту в Європі. Європейські органи управління з легкої атлетики, плавання, їзди на велосипеді, веслування та триатлону координуватимуть свої індивідуальні чемпіонати в рамках першого видання [10] влітку 2018 року, що відбуватимуться у містах Берліна (вже обраних господарями для Чемпіонат Європи з легкої атлетики 2018 року ) та Глазго (вже обраний господарем Чемпіонату Європи з водних видів спорту 2018 року, який тепер також прийматиме заходи з інших видів спорту). [11] [12]
Eurovision Asia Song Contest
Азіатський пісенний конкурс Євробачення стане найближчим азіатсько-тихоокеанським аналогом Євробачення. [13] Інавгураційний конкурс складатиметься лише з одного шоу, і його ще не заплановано, хоча очікувалося, що він відбудеться у 2019 році. [14] На даний момент немає оголошеної дати проведення змагань.
Інші події
Рутинна передача спортивних та культурних подій становить понад 15 000 годин передачі на рік. До гучних подій Євробачення належать:
- The Proms[15]
- Eastertime papal blessing Urbi et Orbi
- Euroclassic Notturno
- Palio in Siena
- Золота троянда
- Musikantenstadl
- Stadlshow
- Новорічний концерт Віденського філармонічного оркестру
- Summer Night Concert Schönbrunn
- Congratulations: 50 Years of the Eurovision Song Contest
- Eurovision Song Contest's Greatest Hits
- Eurosonic Noorderslag
- European Border Breakers Award
- Euroradio Folk Festival
- Rockpalast Nacht
- Eurovision Debate
- Євробачення: Європо, запали світло
- Фестиваль Санремо
Новини
Організації телерадіомовлення також надають одне одному кадри новин (понад 30 000 окремих новин на рік) в рамках щоденних бірж Євробачення (EVN). Євробачення також є спонсором щорічної конференції новинних галузей, News Xchange. Незважаючи на схожість у назві, це не має прямого зв'язку з Євробаченням.
Eurovision Sports
Євробачення на своєму вебсайті запропонувало безкоштовну трансляцію в Інтернеті основних спортивних подій, таких як Олімпійські ігри в Лондоні 2012, під назвою Eurovision Sports. [16]
Євробачення Спорт також пропонує всі ФІФА охоплення Кубків світу 2018 і 2022 [17]
Eurosport був створений в 1989 році Європейською спілкою радіомовлення і телебаченняяк метод використання спортивних прав членів станцій.
Ідентифікатор передачі
Телевізійні передачі Євробачення можуть бути визнані ідентифікацією Євробачення та початковою темою «Te Deum» Марка-Антуана Шарпентьє, яка з'являється до і після програми, щоб вказати глядачам, що вони пов'язані та дивляться через мережу Євробачення. Найвідоміший час для цього - до і після Євробачення, хоча більшість внесених матеріалів, таких як міжнародні естафети спортивних подій, включаючи Олімпійські ігри, таким чином не зараховуються, і тому широка громадськість в основному не знає про Залучення Євробачення. Тему було змінено, і станом на 13 лютого 2013 року у нього була фактична тема (із засліпленням кольорів)
Примітки
- Jefferson, Ed (11 травня 2018). How a 17th century war, the Queen and a desperate Swiss TV executive led to Eurovision. New Statesman. Процитовано 12 травня 2018.
- http://www.ebu.ch/CMSimages/en/dossiers_1_04_eurovision50_ve_tcm6-13890.pdf
- 'Eurovision' Bows Ushering in Era. Variety. 2 червня 1954: 1 — через Archive.org.
- Winners of the Eurovision Song Contest (PDF). European Broadcasting Union. Процитовано 26 грудня 2007.
- Historical Milestones. European Broadcasting Union. 2005. Архів оригіналу за 26 травня 2006. Процитовано 26 травня 2006.
- Rules. Eurovision Song Contest. European Broadcasting Union (EBU). Процитовано 28 вересня 2019.
- Official information page (фр.). European Broadcasting Union. 10 грудня 2007. Архів оригіналу за 28 вересня 2012. Процитовано 6 липня 2008.
- Burkhardt, Nadja (6 серпня 2012). Eurovision Magic Circus Show. eurovisionshowcase.com. European Broadcasting Union. Процитовано 6 вересня 2016.
- Granger, Anthony (8 серпня 2016). EBU to launch "Choir of the Year" contest. eurovoix.com. Eurovoix. Процитовано 9 серпня 2016.
- Archived copy. Архів оригіналу за 12 серпня 2015. Процитовано 20 вересня 2015.
- European Athletics - Leading sports bring together their European championships in 2018. european-athletics. Процитовано 8 липня 2018.
- Rowing joins the innovative European Sports Championships - worldrowing.com. www.worldrowing.com. Процитовано 8 липня 2018.
- Jordan, Paul (18 серпня 2017). The Greatest Song Contest in the World is coming to Asia!. eurovision.tv. European Broadcasting Union. Процитовано 19 серпня 2017.
- Three cities interested in hosting Eurovision Asia. eurovoix-world.com. Eurovoix. 19 травня 2017. Архів оригіналу за 5 August 2017. Процитовано 19 травня 2017.
- EBU - 2017 BBC Proms bow out in style. www.ebu.ch. European Broadcasting Union. Процитовано 8 липня 2018.
- Eurovision Sports Live. Eurovision. Процитовано 27 червня 2016.
- Union (EBU), European Broadcasting (30 березня 2012). EBU in European media rights deal with FIFA for 2018 and 2022 FIFA World Cups™. www.ebu.ch (англ.). Процитовано 14 червня 2019.