Мислівка

Ми́слівка село в Вигодській громаді Калуського району Івано-Франківської області України.

село Мислівка
Країна  Україна
Область Івано-Франківська область
Район/міськрада Калуський район
Громада Вигодська громада
Облікова картка картка 
Основні дані
Населення 319
Площа 29,841 км²
Густота населення 10,69 осіб/км²
Поштовий індекс 77210
Телефонний код +380 3477
Географічні дані
Географічні координати 48°47′56″ пн. ш. 23°45′20″ сх. д.
Водойми Свіча, Ільниця, струмок Бжезінець
Місцева влада
Адреса ради 77556, Івано-Франківська обл., Калуський р-н, с. Шевченкове, вул. Шевченка, 17
Карта
Мислівка
Мислівка
Мапа

 Мислівка у Вікісховищі

Географія

Розташоване біля впадіння річки Ільниці у Свічу, на висоті 680 м н. р. м., неподалік від межі Сколівських Бескидів і Ґорґан. Через село проходить траса з Долини на Вишківський перевал і далі на Міжгір'я та Хуст.

На північному заході та сході від села беруть початок струмки: Яловий, Сапотій, Соколів, Пянка, Троян. У селі струмок Бжезінець впадає у річку Ільницю.

Історія

Виникло в 1819 р.[1] під назвою Leopoldsdorf (польська назва Ludwikówka) як поселення німецьких лісорубів.

З 1913 року через село проходила вузькоколійна залізниця. Ще на початку 2013 року на дальніх лісорозробках (л/д Свіча) можна було побачити її окремі фрагменти. Але на початку літа того року мародери видерли рейки зі шпал трелювальними тракторами. Залишилися хаотично розкидані шпали, а рейки були вкрадені та здані в металобрухт.

На 1.01.1939 в селі проживало 860 мешканців (80 українців, 200 поляків, 10 євреїв і 570 німців)[2].

Взимку 1946 року поблизу села на горах Нягра і Згар відбувся бій між УПА і частинами МДБ, в ході якого останні втратили коло 400 бійців і один літак при втратах повстанців 4 вбитими і 9 пораненими.[3]

7 червня 1946 року указом Президії Верховної Ради УРСР хутір Людвиківка Вигодського району перейменовано на хутір Мислівка.[4]

Туризм

У Мислівці добре розвинена туристична інфраструктура, багато готелів та закладів громадського харчування. Зручний пункт для початку мандрівок на Яйко-Ілемське та Ґорґан Ілемський, долиною р. Свіча на річковий поріг Буковинський і водоспад Правич, у село Слобода Закарпатської області, на озеро Синевир. Через хребет Хом можна перейти в долину р. Мизунка. Промаркований маршрут веде на гору Ґурґулат, що височіє над селом.

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.