Михаїл (Аніщенко)

Михаїл (в миру Аніщенко Михайло Олексійович; нар. 18 вересня 1976(1976-09-18), Хабаровськ, РРФСР, СРСР[1]) — ієрарх Константинопольского Патріархату, титулярний єпископ Команський.

Михаїл

Єпископ Команський Михаїл (Аніщенко)
Титулярний єпископ Команський
з 8 листопада 2020
Обрання: 6 жовтня 2020
Церква: Константинопольський патріархат
Попередник: Гавриїл (де Вільдер)
Екзарх Вселенського патріарха у Києві
з 2 лютого 2019
Обрання: 11 січня 2019
Попередник: Даниїл (Зелінський)
Іларіон (Рудник)
 
Альма-матер: Волинська православна богословська академія і Афінський національний університет імені Каподистрії (2012)
Діяльність: священнослужитель
Ім'я при народженні: Михайло Олексійович Аніщенко
Народження: 18 вересня 1976(1976-09-18) (45 років)
Хабаровськ, РРФСР, СРСР[1]
Священство: березень 1997
Єп. хіротонія: 8 листопада 2020
Хто висвятив у єпископа Варфоломій (Арходоніс), Феоліпт (Фенерліс), Хризостом (Калаїдзіс), Олександр (Драбинко) (ПЦУ), Матфей (Шевчук) (ПЦУ)

 Михаїл у Вікісховищі

Голова київської Ставропігії (Андріївської церкви) — постійного представництва Константинопольської православної церкви в українській столиці (з 11 січня 2019).

Життєпис

Михайло Аніщенко народився 18 вересня 1976 у Хабаровську в родині військовослужбовця, але з дитинства жив у Луцьку.[2]

1994—1998 — навчався у Волинській духовній семінарії РПЦвУ, яку закінчив, отримав висвяту від тоді ще архієпископа Ніфонта. Спочатку збирався йти звершувати чернечий подвиг у Почаївську Лавру, але Ніфонт вмовив його залишитися на Волині, щоб там прислужитися до розбудови церковного життя, відродження чернецтва. Однак у Чарторийський чоловічий монастир, створений у 1996 р., настоятелем призначили іншого священика, а отця Михайла залишили служити у Луцьку.

Служив у Луцьку та був кліриком кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської Волинської єпархії РПЦвУ[3].

Був також викладачем Волинської духовної семінарії РПЦвУ у Луцьку, дописувачем єпархіальної газети «Дзвони Волині». Активно займався місіонерською діяльністю, брав участь у організаціях вечорів церковної пісні та церковної музики, різноманітних благодійних акціях.

Спочатку, коли секретарем Волинської єпархії РПЦвУ до 2002 року працював протоієрей Олександр Колб, отець Михаїл був на хорошому рахунку в єпархії.

Потім десять років навчався у Греції (Афіни), а пізніше звершував служіння настоятелем храму преподобного Аліпія Стовпника Константинопольського патріархату в Анталії (Туреччина), яка належить до Пісідійської митрополії[4].

Також розглядався як кандидат на виборах на пост глави Архиєпископії православних російських церков у Західній Європі.

Екзарх Вселенського патріархату у Києві

На засіданні Священного Синоду Константинопольського патріархату (з 9 по 11 січня 2019) призначений Головою київської Ставропігії — тобто Андріївської церкви, яка є постійним представництвом Константинопольської церкви в українській столиці[5][6].

2 лютого 2019 в Андріївській церкві відбулася хіротесія архімандрита Михаїла в екзарха Вселенського патріархату у Києві, яку очолив митрополит Галльський Еммануїл (Адамакіс) у співслужінні грецьких ієрархів.

3 лютого 2019 взяв участь в інтронізації блаженнішого митрополита Епіфанія.

6 жовтня 2020, Священним Синодом Вселенського Патріархату за пропозицією Вселенського Патріарха Варфоломія, архімандрита Михаїла було обрано титулярним єпископом Команським .[7] Останнім, хто титулувався єпископом Команським був владика Гавриїл (де Вільдер), який очолював єпархію в Парижі (Архієпископія православних російських церков у Західній Європі).

8 листопада 2020 його було висвячено у сан єпископа Команського. Хіротонію очолив константинопольський патріарх Варфоломій, йому співслужили ієрархи Вселенського трону: митрополит Іконійський Феоліпт (Фенерліс), митрополит Мир Лікійських Хризостом (Калаїдзіс), а також ієрархи Православної Церкви України: митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко) та єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей (Шевчук).[8]

Галерея

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.