Монархія Австралії

Монарх Австралії  — суверен та голова Австралійського Союзу. З 6 лютого 1952 року королевою є Єлизавета II котра представлена генерал-губернатором Австралії.

Королева Австралії
англ. Queen of Australia

Посаду обіймає
Єлизавета II
Форма звернення Її Величність (Her Majesty) ([1]

Монархія конституційного типу за зразком Вестмінстерської системи парламентаризму, тобто монарх є головою виконавчої, законодавчої та судової влади королівства. Влада королеви є майже декларативною та характеризується висловом «панує, але не керує» «англ. reign but not rule».

Спадкування престолу

Спадкування престолу здійснюється відповідно до Акту про престолонаслідування 1701 року зі змінами від 2011 року. Порядок престолонаслідування визначається за принципом абсолютної прімогенітури (відомої також як шведська система престолонаслідування), тобто престол передається по низхідній лінії незалежно від статі. Крім того, спадкоємець до моменту вступу на престол повинен бути протестантом і складатися в євхаристійному спілкуванні з англіканської церквою, але може вступати в шлюб з католиком.

В даний час спадкоємцем престолу є Чарльз, принц Уельський, спадкоємцем другої черги — його старший син принц Вільям, спадкоємцем третьої черги — старша дитина принца Вільяма принц Джордж Кембриджський.

Королівський прапор

Штандарт Єлизавети ІІ

Титул

  • англ. Elizabeth the Second, by the Grace of God Queen of Australia and Her other Realms and Territories, Head of the Commonwealth

Список монархів

Ганноверська династія

І'мя Портрет Роки правління Примітки
Вікторія (англ. Victoria) 1901 Онучка Георга III, з 1877 р. — імператриця Індії, з 1867 р. королева Домініону Канада.

Саксен-Кобург-Готська династія

В 1901 р. престол успадкував Едуард VII, син королеви Вікторії та її чоловіка принца Альберта Саксен-Кобург-Готського з родини Веттінів.

І'мя Портрет Роки правління Примітки
Едуард VII (англ. Edward VII) 1901-1910 Син Вікторії, імператор Індії, король домініонів і колоній.

Віндзорська династія

В 1917 р. назва Саксен-Кобург-Готськой династії була офіційно змінена на Віндзорську через антинімецькі настрої в роки Першої світової війни.

І'мя Портрет Роки правління Примітки
Георг V (англ. George V) 1910-1936 Син Едуарда VII, імператор Індії, король Королівств Співдружності та колоній.
Едуард VIII (англ. Edward VIII) 1936 Син Георга V, імператор Індії, король Королівств Співдружності та колоній. Відрікся від престолу.
Георг VI (англ. George VI) 1936-1952 Син Георга V, імператор Індії (до 1947 р.), король Королівств Співдружності та колоній.
Єлизавета II (англ. Elizabeth II) 6 лютого 1952
по теперішній час
Дочка Георга VI, голова Співдружності націй, королева Австралії, Канади, Нової Зеландії, Антигуа і Барбуди, Багамських Островів, Белізу, Гренади, Папуа Нової Гвінеї, Сент-Вінсент і Гренадин, Сент-Кіттс і Невісу, Сент-Люсії, Соломонових Островів, Тувалу та Ямайки.

Посилання

  1. The Realms | British Monarchist Society and Foundation. bmsf.org.uk. Процитовано 7 листопада 2016.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.