Монголо-Маньчжурський степ

Монголо-Маньчжурський степ екорегіон біому помірні луки, савани і чагарники розташований у Монголії і півночі Китаю.

Монголо-Маньчжурський степ

Екозона Палеарктика
Біом Помірні луки, савани і чагарники
Статус збереження Критичний/під загрозою зникнення[1]
Площа 887000
Охороняється 5.09[2]

Екорегіон позначено фіолетовим

Розташування

Монголо-Маньчжурський степ має площу 887,300 км². Екорегіон має форму великого півмісяця навколо пустелі Гобі, простягається територією Центральної та Східної Монголії, східної частини Внутрішньої Монголії, Східної та Центральної Маньчжурії й на південному заході на Північно-Китайський рівнині. На північному сході та півночі, Селенга-Орхонський і Даурський лісостепи утворюють перехідну зону між степом і лісами Сибіру на півночі. На сході і південному сході степ переходить до помірних листяних і мішаних лісів, в тому числі мішаних лісів Маньчжурії, листяних лісів Північнокитайської рівнини, і Центральнокитайського лесового плато мішаних лісів. На південному заході, степ поширюється до річки Хуанхе, через степ плато Ордос.

Флора

Домінуючою флорою є ковила (Stipa baicalensis, Stipa capillata, Stipa grandis), типчак (Festuca ovina), Aneurolepidium chinense, Filifolium sibiricuman, і Cleistogenes sqarrosa.

Південно-західні схили хребта Великий Хінган мають широколистяні ліси: дуб монгольський (Quercus mongolica), або мішані ліси тополі (Populus davidiana та Populus suaveolens), сибірської сріблястої берези (Betula platyphylla) і верби (Salix rorida).

Фауна

Примітки

  1. https://www.worldwildlife.org/ecoregions/pa0813 Mongolian–Manchurian grassland". Terrestrial Ecoregions. World Wildlife Fund.
  2. "Mongolian–Manchurian grassland". Dopa Explorer. Accessed 3 July 2021. .

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.