Морський тарган солонуватоводний

Морський тарган солонуватоводний[1] (Saduria entomon) бентична ізопода з родини Chaetiliidae. Поширені вздовж берегів Північного Льодовитого океану і півночі Тихого океану. Також мешкають в солонуватому Балтійському морі, де відзначається як льодовиковий релікт[2]. Також морські таргани представлені в великій кількості в озерах Північної Європи, таких як Ладога, Венерн і Веттерн. Відзначені як вид-вселенець в Чорному морі[3].

?
Морський тарган солонуватоводний

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Підтип: Ракоподібні (Crustacea)
Клас: Вищі ракоподібні (Malacostraca)
Ряд: Рівноногі (Isopoda)
Підряд: Valvifera
Родина: Chaetiliidae
Рід: Морський тарган (Saduria)
Вид: Морський тарган солонуватоводний
Saduria entomon
(Linnaeus, 1758)
Посилання
Вікісховище: Saduria entomon
ITIS: 92646
NCBI: 341131

Морські таргани — найбільші ракоподібні Балтійського моря. Найбільші екземпляри зафіксовано на глибині Ботнічної затоки[4]. Це хижий вид, що живиться донними тваринами, такими як Monoporeia affinis. Крім того, для них властивий канібалізм і некрофагія.

Література

  1. Маркевич А. П., Татарко К. І. Російсько-український-латинський словник зоологічної термінології і номенклатури. – Київ: Наукова думка, 1983. — 412 с.
  2. Saduria entomon at Aquascope
  3. Kvach Y. (2009) First report of Saduria (Mesidotea) entomon (Linnaeus, 1758) (Isopoda: Chaetiliidae) in the Black Sea. Aquatic Invasions, 4(2): 393—395.
  4. The Baltic Sea Portal. Архів оригіналу за 19 липня 2011. Процитовано 25 січня 2011.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.