Моховик оксамитовий

Моховик оксамитовий (Boletus pruinatus) — вид базидіомікотових грибів родини болетові (Boletaceae).

?
Моховик оксамитовий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Гриби (Fungi)
Підцарство: Вищі гриби (Dikarya)
Відділ: Базидіомікотові гриби (Basidiomycota)
Клас: Агарикоміцети (Agaricomycetes)
Порядок: Болетальні (Boletales)
Родина: Болетові (Boletaceae)
Рід: Болетус (Boletus)
Вид: Моховик оксамитовий
Boletus pruinatus
(Fr., 1835) Šutara, 2008
Посилання
Вікісховище: Xerocomellus pruinatus
NCBI: 73892 318599, 73892
MB: 511898
IF: 511898

Опис

Шапинка діаметром 4-12 см, іноді до 15 см, напівсферична. Відмінною рисою виду є суха матова, оксамитово-коричнева шапинка з світлішими краями. Шкірочка на капелюшку суха, дрібнозерниста і майже фетрова, з часом стає більш гладкою, після дощу трохи слизька. З часом стає сухою і бархатистою, а забарвлення змінюється від коричневого до червонувато-коричневого і буро-коричневого.

Ніжка циліндрична, заввишки до 12 см, затовшки 6-20 мм. Ніжка зазвичай забарвлена ​​в світліші тони, ніж капелюшок, часто вигнута. Колір ніжки змінюється від світло-коричневого і жовто-коричневого до червонувато-коричневого.

М'якоть щільна, білувата з жовтуватим відтінком, при натисканні злегка синіє. Має слабкий грибний смак і запах. Гіменофор в молодому віці кремово-жовтуватий, пізніше жовто-зелений.

Спори жовтуваті.

Поширення та екологія

Росте в листяних лісах, особливо під дубами і буками, а також в мішаних і хвойних лісах з ялиною. Плодоносить наприкінці літа й восени. Зустрічається, як правило, групами. Поширений по всій Європі.

Практичне використання

Їстівний гриб низької якості. Перед вживанння варто відварити 10-15 хв. Смажать, сушать.

Посилання

Thomas Rödig: Die europäischen Arten der Gattungen Xerocomus s. str. und Xerocomellus nach dem Gattungskonzept von Šutara 2008 sowie Abgrenzung zu verwandten europäischen Gattungen und Arten[недоступне посилання з червня 2019]. 2011, abgerufen am 19. Februar 2012 (PDF; 215 KB, 21 Seiten).

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.