Музей вина Торджано

Музей вина Торджано або Музей вина Лунгаротті (італ. Museo del vino (Torgiano)) — приватний музей вина родини Лунгаротті у місті Торджано, Перуджа, Італія.

Музей вина Торджано (приватний музей вина родини Лунгаротті)
італ. Museo del vino (Torgiano)
палац Граціані-Бальйоні 17 ст.,
38°55′02″ пн. ш. 6°20′23″ сх. д.
Тип музей
Країна  Італія
Розташування Торджано, Перуджа, Італія
Засновано 1974 року
Відкрито 1974
Фонд 3000 зразків, експозиція — 2800 експонатів
Директор Лунгаротті
Сайт lungarotti.it/fondazione/en/MUVIT/wine_museum.php
Музей вина Торджано (Італія)

 Музей вина Торджано у Вікісховищі

Заснування і розташування

Ідея створення музею вина належала пані Марії Маркетті, мистецтвознавцю за фахом, дружині володаря виноробні Джорджо Лунгротті. Сам музей заснували 1974 року. Його експозиції розташовані у старовинному палаці Граціані-Бальйоні 17 століття. Порожнє приміщення старовинної сільської споруди тривалий час використовували як комори для збереження сількогосподарської продукції.

Це не єдиний гастрономічний музей у веденні Фонда Лунгаротті. Вони також заснували Музей оливкового дерева і оливкової олії.

Музейна збірка і фонди

Селище Торджано.
Джованні Вольпато. «Італійська корчма-остерія», Музей вина Торджано, Перуджа, Італія.

Музейна експозиція розташована у 20 залах. На початок 21 ст. фонди музею налічували близько 3000 експонатів. Збирали як археологічні знахідки, так і все, що характеризувало вино і виноробство як таке таке, те, що стосувалось історії вина і виноробства у Перуджі. У невеликій кількості у експозиції представлені давньогрецька кераміка, керамічні глеки і різноманітні пляшки, реманент виноробень, бочки і старовинні преси тощо. Хронологіно експозиція охоплює історію вина і виноробства від доби Бронзи і Античності до 20 ст.

Приділили уваги також допоміжним галузям ремісництва, дотично пов'язаних із виноробством і виготовленням вина — реманент для лозоплетіння, бондаря, коваля, конюха, кераміста тощо. Окрема експозиція — форми для випікання вафель. У Перуджі їх традиційно подавали до місцевого солодкого вина.

Окрема галузь Вакх як бог покровитель виноробства і вина, відображення виноробства і вина у творах мистецтва. Музей зберігає старовинне погруддя Вакха, за припущеннями створеного Джироламо дела Роббіа (1488—1566).

Графічна колекція музею нараховує близько 600 робіт, де зберігають і демонструють гравюри, малюнки і винні етикетки (серед авторів Андреа Мантенья, Аннібале Карраччі, Джованні Вольпато, Ренато Гуттузо тощо).

Галерея фото

Див. також

Посилання

Джерела

  • Alessandra Uncini and Mario Torelli, Museo del vino di Torgiano. Materiali archeologici, Perugia, Electa Editori Umbri Associati, 1991
  • Carola Fiocco, Gabriella Gherardi, Museo del vino di Torgiano. Ceramiche, Perugia, Electa Editori Umbri Associati, 1991
  • Cristina Gnoni Mavarelli, Museo del vino di Torgiano. Incisioni, Perugia, Electa Editori Umbri Associati, 1994
  • Fondazione Lungarotti, The Wine Museum. Guidebook, Perugia, 1995
  • Maria Grazia Marchetti Lungarotti, Mario Torelli, Wine. Mithology and culture, Milano, Skirà Editore, 2006
  • виноробство Лунгаротті і довідка про музей вина
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.