Міжнародні відносини Латвії

Міжнародні відносини Латвії — це сукупність стосунків Латвії з іншими державами світу і міжнародними організаціями.

Президент США Джордж Буш, президент Латвії Вайра Віке-Фрейберга та генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер на Саммиті НАТО 2006 року в Ризі.
Ця стаття є частиною серії статей про
державний лад і устрій
Латвії
Категорія • Інші країни

Членство у міжнародних організаціях

Латвія входить до складу таких міжнародних організацій:

Відносини з Україною

Латвійсько-українські міждержавні відносини, що регулються Договором про дружбу і співробітництво від 23 травня 1995 року, характеризуються високим ступенем довіри, ознакою чого є те, що Латвійська Республіка залишається одним з активних прибічників вступу України до ЄС і НАТО.

Відносини з Росією

Латвійсько-російські відносини залишаються непростими, важливим елементом яких стала так звана «доктрина провини» Росії та російського народу в складній історії становлення Латвійської держави, формуванні латиської мови і латиської культури. Ця доктрина, на думку окремих російських політиків і політологів, є «інструментом дискримінації росіян Латвії за етнічною ознакою і мовною належністю». Такими ж вони вважають закон про громадянство 1994 року, і закон про натуралізацію 1995 р. Не влаштовувала російську владу й наполегливість та послідовність латвійського керівництва у питанні виведення російських військ та військових баз з території республіки. Остання російська військова частина залишила територію Латвії у серпні 1998 року після закриття радіолокаційної станції в Скрунді.

Джерела

  • Держави пострадянського простору у світовій політиці. М. С. Дорошко, Н. В. Шпакова. — К.: Знання, 2010. — 66 с.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.