Міль картопляна

Міль картопляна (Phthorimaea operculella Zell) олігофаг, пошкоджує картоплю (бульби та вегетативну частину), баклажани, тютюн, томати, перець, паслін, дурман, беладону, фізаліс та інші декоративні пасльонові.

?
Картопляна міль

Личинка молі на рослині
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні тварини (Eumetazoa)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Підклас: Крилаті комахи (Pterygota)
Інфраклас: Новокрилі (Neoptera)
Надряд: Голометабола (Holometabola)
Ряд: Лускокорилі (Lepidoptera)
Родина: Gelechiidae
Рід: Phthorimaea
Вид: Міль картопляна
Phthorimaea operculella
(Zeller, 1873)
Посилання
Вікісховище: Phthorimaea operculella
EOL: 931131
NCBI: 192464

Картопляна міль розмножується у полі та сховищах. Гусениці виїдають паренхіму листків, утворюючи міни на них. гусениця може вгризатися у черешок, і тоді листок гине повністю. Характерна зовнішня ознака пошкодження бульб картоплі гусеницями — скупчення екскрементів на поверхні. Гусениці розвиваються в середині бульб, пронизуючи їх ходами, такі бульби нагадують губку. В окремих бульбах може розвиватись більше 10 гусениць. Бульби картоплі, що сильно пошкоджені картопляною міллю стають непридатними для посадки та переробки.

Розповсюджується картопляна міль на всіх стадіях розвитку з бульбами картоплі і плодами пасльонових культур.

Карантинні заходи

На територію України забороняється ввозити приватним особам бульби картоплі. Забороняється також ввозити плоди томатів, баклажанів та інших пасльонових культур із зон зараження країн розповсюдження картопляної молі. У випадку виявлення шкідника проводиться знезараження вантажів. В період вегетації регулярно проводяться обстеження пасльонових культур на виявлення шкідника. Також рекомендується знищувати бур'яни родини пасльонових, як резерваторів шкідника. Рекомендується застосовувати у період вегетації інсектициди дозволені «Переліком пестицидів …», а у сховищах бульби обробляють біопрепаратими: бітоксибацилін, лепідоцид, дендробацилін.

У 2005 році шкідник був поширений в 4 областях півдня України, АР Крим та м. Севастополь, на загальній площі 8 664,85 га. У 2005 році площа зараження зменшилась на 45 га: в Кіровському районі АР Крим на 40 га, а в м. Севастополь на 5 га, за рахунок зменшення обсягів промислового вирощування пасльонових у господарствах, застосування комплексу карантинних заходів, а також своєчасного виявлення і локалізації вогнищ шкідника. На 1.01.2006 картопляна міль розповсюджена в АР Крим, місті Севастополь, Донецькій, Запорізькій, Одеській та Херсонській областях України.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.