Мічурін Іван Федорович

Іван Федорович Мічурін (рос. Ива́н Фёдорович Мичу́рин, 1700, Костромська губернія, Російська імперія 1763) — російський архітектор, який працював у стилі російського бароко, переважно в Москві.

Іван Федорович Мічурін
Троїце-Сергієва Лавра, дзвіниця
Народження 1700(1700)
Смерть 1763(1763)
Країна
(підданство)
 Російська імперія
Діяльність архітектор
Праця в містах Москва, Київ
Архітектурний стиль бароко, українське бароко
 Мічурін Іван Федорович у Вікісховищі
Замоскворіцька церква
Маріїнський палац
Андріївська церква

Життєпис

Народився в Костромській губернії в родині небагатого поміщика[1].

У 1718—1720 навчався в Петербурзі в морській академії, в 1723—1729 як «пенсіонер» Петра I продовжив навчання в Нідерландах, де крім інженерної освіти отримав і архітектурні пізнання.

Після пожежі 1737 керував відновленням майже всіх кремлівських церков та урядових будівель, зокрема Микільської вежі Московського Кремля[2] та собору Василя Блаженного. Йому ж належить проект багатоярусної дзвіниці з колонами різних ордерів (дзвіниця церкви Параскеви П'ятниці на П'ятницькій вулиці, знищена в 1930-х комуністами).

У 1749—1758 займався будівництвом собору Свенського Успенського монастиря.

Керував будівництвом церкви Трійці Живоначальної на Арбаті (не збереглася), а також будівлями в Златоустовському монастирі (не збереглися, знесені в 1933 комуністами) в Москві.

У Києві

Був керівником будівництва Маріїнського палацу та Андріївської церкви в Києві, які будувалися за проектами Бартоломео Растреллі.

Графічні твори

У 1742 на честь коронації Єлизавети Петрівни в Москві було створено низку тріумфальних споруд. Його креслення увійшли в знаменитий Коронаційний альбом Єлизавети Петрівни:

У 1739 ним складений «план імператорського столичного міста Москви».

Джерела

Примітки

  1. Мічуріна ІВАН ФЕДОРОВИЧ — Древо[недоступне посилання з квітня 2019]
  2. Энциклопедия «Москва»[недоступне посилання з квітня 2019]
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.