Науйої-Вільня (станція)

Науйої-Вільня (лит. Naujosios Vilnios geležinkelio stotis) — залізнична станція Литовських залізниць, пам'ятник архітектури Вільнюса. Друга за значимістю залізнична станція Вільнюса, електрифікована. Названа за однойменним районом Вільнюса.

Станція Науйої-Вільня

Залізниця Санкт-Петербург — Варшава
Залізниця Мінськ — Науйої-Вільня
Литовські залізниці
Науйої-Вільня — Турмантас
Науйої-Вільня — Молодечно
Вільнюс

54°41′37″ пн. ш. 25°24′31″ сх. д.
Дата відкриття 4 вересня
Рік відкриття 1860 (162 роки)
Тип вантажо-пасажирська
Відстань до Кяна, км 20
Відстань до Турмантас, км 139
Відстань до Каунас, км 115
Код станції 12040[1] ?
Код «Експрес-3» ?
Науйої-Вільня на Вікісховищі

Історія

Станція була відкрита 4 вересня 1860 в складі пускової дільниці Даугавпілс Вільнюс Петербург-Варшавської залізниці. В 1874 році станція стала вузловою після відкриття залізниці Мінськ — Вільнюс.

Після захоплення півдня Литви Польщею станція була провінційною станцією польських залізниць, всяке сполучення з рештою Литвою було перервано до 1938 року. Наприкінці вересня 1939 року, після п'ятого розділу Польщі, залізнична станція була повернута Литовським залізницям, які, в свою чергу, в 1940 році увійшли до підпорядкування НКШС СРСР.

В 1941 році зі станції проводилася депортація литовців до Сибіру[3] У 2013 році на станції було відкрито меморіал пам'яті жертв депортації.

Меморіал пам'яті депортованих зі станції Науйої-Вільня

В 1975 році була проведена електрифікація дільниці Науйої-Вільня Каунас на змінному струмі 25 кВ, поруч зі станцією відкрили моторвагонне депо, яке обслуговує маршрути електропоїздів Науйої- Вільня — Каунас і Науйої-Вільня Тракай. 13 (офіційно 16) вересня 2017 року цю електрифіковану дільницю було з'єднано з Білоруссю через електрифікацію лінії Науйої-Вільня Молодечно.

Напрямки

Пасажирські поїзди далекого прямування на станції не зупиняються. Станція є кінцевою для всіх електропоїздів Вільнюса. Також на станції зупиняються дизельні поїзди Вільнюс - Ігналіна - Турмантас і Вільнюс - Кяна.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.