Науковий центр гірничої геології, геоекології та розвитку інфраструктури НАН України

Науковий центр гірничої геології, геоекології та розвитку інфраструктури НАН України — наукова державна установа при президії НАН України. Веде свою історію від 1929 року, коли була створена науково-дослідна група тресту «Донвугілля».

Науковий центр гірничої геології, геоекології та розвитку інфраструктури НАН України
Основні дані
Засновано 1929
Приналежність НАН України
Контакт
Ключові особи директор Скопиченко Ігор Михайлович
Адреса Дніпропетровська область, Павлоград, проспект Шахтобудівників, 3-б
Вебсторінка Вебсторінка на сайті НАН України

Історія

Після відкриття у 1932 р. в Ленінграді Центрального науково-дослідного маркшейдерського бюро (ЦНИМБ) ця група увійшла в його структуру як Харківська група ЦНДМБУ, а з 1944 р. — як Донецьке відділення ЦНДМБУ. В 1945 р. ЦНДМБ перетворено у Всесоюзний науково-дослідний маркшейдерський інститут (ВНДМІ), а Донецьке відділення ЦНДМБУ — в Український філіал ВНДМІ. З одержанням незалежності України Український філіал ВНДМІ (ВНДМІ) наказом Держвуглепрому України в грудні 1992 року перетворено на Український державний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи НАН України. З 1996 року інститут мав подвійне підпорядкування Міністерству вугільної промисловості України та НАН України. 1998 року УкрНДМІ увійшов до структури Національної академії наук України.

Інститут розташовувався в Донецьку. Після російської збройної агресії на сході України був переміщений до Павлограда Дніпропетровської області[1]. 26 грудня 2018 року виведений зі складу Відділення наук про Землю у підпорядкування президії НАН України.

Структура

В УкрНДМІ працює близько 180 чол. (1999), в структуру входять 15 наукових та технічних підрозділів.

Основні структурні підрозділи УкрНДМІ:

Напрямки діяльності

Діяльність інституту розповсюджується на вугільну, гірничорудну, нафтову, газову, будівельну галузі промисловості.

Основні напрямки діяльності: маркшейдерія, гірнича геологія та геофізика, розробка спеціальної апаратури, технологій, пошук родовищ металів, нафти та газу, розробка заходів захисту підроблюваних об'єктів, вивчення напружено-деформаційного стану масиву та забезпечення стійкості підземних виробок, вивчення та прогноз гірничих ударів і газодинамічних явищ, геоекологічні дослідження, геоінформаційні технології. Здійснює пошук металічних, нафтових, газових родовищ. Зокрема УкрНДМІ розробляє геофізичні способи спостережень для прогнозу будови вугільних пластів; веде геолого-геофізичні дослідження щодо виявлення перспективних площ на золото, нафту, газ; веде розробку автоматичного робочого місця маркшейдера; створення електронних географічних і тематичних карт на основі геоінформаційних систем і технологій; розробляє унікальну вибухово-захищену шахтну геофізичну апаратуру та маркшейдерські прилади, займається дослідженням питань охорони, підтримання і розташування гірничих виробок; прогнозування і заходів по запобіганню гірничим ударам і раптовим викидам вугілля, породи, газу; проєктування і підтримання підземних опорних маркшейдерських мереж; комплексним вирішенням питань будівництва захисту будівель і споруд, у тому числі пам'ятників культури, в умовах осідання земної поверхні, а також в сейсмічно небезпечних зонах.

УкрНДМІ підтримує наукові зв'язки з багатьма регіонами СНД, співпрацює з науковими центрами Нідерландів, Німеччини, Великої Британії, Китаю.

Див. також

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.