Національний музей витончених мистецтв Чилі

Національний музей витончених мистецтв (ісп. Museo Nacional de Bellas Artes) — художній музей в Сантьяго (Чилі).

Національний музей витончених мистецтв
33°26′07″ пд. ш. 70°38′36″ зх. д.
Тип музей образотворчого мистецтва
Статус спадщини Historical Monument of Chiled[1]
Країна  Чилі
Розташування Сантьяго, парк Форесталь
Стиль модерн
Архітектор Emile Jéquierd
Засновано 18 вересня 1880
Відкрито 18 вересня 1880
Фонд 3 000 експонатів
Відвідувачі 386 714 (2009)
Директор Роберто Фарриоль Гисперт
Сайт MNBA
Національний музей витончених мистецтв Чилі (Чилі)

 Національний музей витончених мистецтв Чилі у Вікісховищі

Музей і колекція

Музей заснований 18 вересня 1880 під назвою «Національний музей мистецтв» і є найстарішим музеєм Південної Америки. З 1910 року розміщується в спеціально побудованому для нього палаці, розташованому в парку Форесталь чилійської столиці. Будівля музею побудоваа на честь сторіччя незалежності Чилі за проектом франко-чилійського архітектора Еміля Жекура. У квітні 1976 будівлю музею визнано історичною пам'яткою Чилі. У результаті землетрусу 1985 року музею було завдано серйозних пошкоджень. Ремонт і реконструкція будівлі тривала три роки.

У колекції музею близько трьох тисяч експонатів, зокрема картини, скульптури, малюнки і гравюри. Тут представлені в основному роботи чилійських художників, в числі яких Педро Ліра, Альфредо Валенсуела Пуельма, Косме Сан-Мартін, Альберто Валенсуела Льянос і Алехандро Сікареллі.

Водночас музей володіє значним зібранням робіт відомих зарубіжних майстрів, у тому числі іспанських художників Франсіско де Сурбарана і Бартоломе Мурільйо, французьких художників Каміля Піссарро, Жана Батиста Коро, Шарля Франсуа Добиньї, скульпторів Огюста Родена і Еміля Антуана Бурделя.

В італійській частині колекції знаходиться близько 60 картин, велика частина з яких написана в період з середини XIX до початку XX століття (П'єтро Габріні, Джованні Болдіні).

У музейній колекції також є кілька робіт фламандських і голландських художників, у тому числі роботи Пітера Пауля Рубенса, Якоба Йорданса, Корнеліса де Воса, Альберта Кейпа, Яна Вільденса і Адріана ван Остаде.

У музеї знаходиться невелика колекція з 46 какемоно, подарованих китайським посольством 1968 року, 15 фігурок з Чорної Африки і 27 японських гравюр.

Картини з колекції музею

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.