Національний президентський оркестр
Національний президентський оркестр — військовий творчий колектив, який забезпечує музичне обслуговування заходів державного значення і підпорядковується Міністрові оборони України. Фінансування Оркестру та його матеріально-технічне забезпечення здійснюється за окремим рахунком у межах коштів, що виділяються з Державного бюджету України на утримання Збройних Сил України.[1] .
Національний президентський оркестр | |
---|---|
Основна інформація | |
Попередні назви |
Оркестр урочистих церемоній (1991) Окремий зразково-показовий духовий оркестр Національної гвардії України (1992) Президентський оркестр Національної гвардії України (1997) Президентський оркестр Збройних Сил України (2000) |
Жанр | Марші, духова музика, симфонічна музика, камерна музика |
Роки | 1991 - понині |
Країна | Україна |
Місто | Київ |
| |
Національний президентський оркестр у Вікісховищі |
Історія
- Створено як оркестр урочистих церемоній для зустрічі і проводів офіційних представників іноземних держав та участі в державних святах і торжествах на базі оркестрів внутрішніх військ[2] відповідно до Розпорядження Голови Верховної Ради України від 29-го листопада 1991 року (№ 1861-XII)[3].
Засновником і художнім керівником — головним диригентом оркестру став Народний артист України Анатолій Молотай.
- У червні 1992 року оркестр реорганізовано та перейменовано в Окремий зразково-показовий духовий оркестр Національної гвардії України.
- У грудні 1997 року з метою забезпечення музичного обслуговування заходів державного значення Окремий зразково-показовий духовий оркестр Національної гвардії України перейменовано у Президентський оркестр Національної гвардії України, який має свій штандарт[4].
- У червні 1998 року Указом Президента України затверджена перша редакція Положення про Президентський оркестр Національної гвардії України, згідно з якою оркестр підпорядковано безпосередньо Командувачу Національної гвардії України, який мав повноваження призначати та звільняти начальника оркестру, його заступника за поданням начальника оркестру та художнього керівника - головного диригента оркестру за поданням начальника оркестру, погодженим з художньою та наглядовою радами. Наглядову раду оркестру очолював Глава Адміністрації Президента України, який затверджував персональний склад наглядової ради. Фінансування Оркестру та його матеріально-технічне забезпечення здійснювалося за окремим рахунком у межах коштів, що виділялися з Державного бюджету України на утримання Національної Гвардії України[5].
- У лютому 2000 року у зв'язку з прийняттям Закону України щодо розформування Національної гвардії України Президентський оркестр Національної гвардії України було перейменовано у Президентський оркестр Збройних Сил України, який підпорядкували безпосередньо Міністру оборони України, який отримав повноваження призначати та звільняти начальника оркестру, його заступника за поданням начальника оркестру та художнього керівника - головного диригента оркестру за поданням начальника оркестру, погодженим із художньою та наглядовою радами. Надалі фінансування Оркестру та його матеріально-технічне забезпечення здійснюється за окремим рахунком у межах коштів, що виділяються з Державного бюджету України на утримання Збройних Сил України[6][7].
- У квітні 2003 року Указом Президента України мистецькому колективу надано статус національного та перейменовано в Національний президентський оркестр[8]. На виконання цього акту Президента України склад наглядової ради Національного президентського оркестру призначається Кабінетом Міністрів України (при цьому правова норма, що наглядову раду очолює Глава Адміністрації Президента України діяла до 2013 року, а повноваження наглядової ради визначалися Положенням про Президентський оркестр та згідно з указами Президента України щодо національних закладів та установ)[9][10].
- У січні 2013 року Президентом України внесено зміни до Положення про Національний президентський оркестр, згідно з якими припинено дію норми, що наглядову раду оркестру очолює Глава Адміністрації Президента України, замість посад начальника оркестру та його заступника введено посади директора оркестру та заступника директора оркестру, при цьому призначення та звільнення директора оркестру відтепер може здійснюватися Міністром оборони України за попередньою згодою наглядової ради, а художнього керівника оркестру - за поданням директора оркестру, погодженим з наглядовою радою оркестру[11].
Світлини
- Директор Національного президентського оркестру заслужений діяч мистецтв України Москаленко І.С.
- Художній керівник, головний диригент Національного президентського оркестру народний артист України Молотай А.М.
- Диригент Національного президентського оркестру народний артист України Василенко В.Я.
- Григорів Р.Р. та ін. музиканти Національного президентського оркестру
З оркестром у різні часи співпрацювали Лев Колодуб, Іван Карабиць, Євген Станкович, Анатолій Солов'яненко, квартет «Явір», хор Національної опери України, капела «Думка» та багато інших виконавців та музичних колективів.
Керівництво
- директор - заслужений діяч мистецтв України Москаленко Іван Степанович[12].
- художній керівник, головний диригент - народний артист України, професор Молотай Анатолій Михайлович[13]
Примітки
- Положення про Національний президентський оркестр, в редакції Указу Президента України № 42/2013 від 23.01.2013
- Розпорядження Голови Верховної Ради України щодо створення оркестру урочистих церемоній на базі оркестрів внутрішніх військ. Архів оригіналу за 7 листопад 2021. Процитовано 6 грудень 2020.
- Департамент соціальної та гуманітарної політики МОУ/Національний президентський оркестр. Архів оригіналу за 8 липня 2015. Процитовано 18 січня 2016.
- Указ Президента України від 30 грудня 1997 року №1397/97 «Про Президентський оркестр Національної гвардії України»
- Положення про Президентський оркестр, затверджене Указом Президента України від 12.06.1998 №616/98
- Указ Президента України від 11.02.2000 у зв'язку з розформуванням Національної гвардії України
- Друга редакція Положення про Президентський оркестр Збройних Сил України
- Про надання Президентському оркестру Збройних Сил України статусу національного. Архів оригіналу за 3 березень 2014. Процитовано 3 березень 2014.
- Указ Президента України про Положення про національний заклад (установу) України. Архів оригіналу за 9 вересень 2021. Процитовано 6 грудень 2020.
- Указ Президента України від 11.10.1994 №587/94 про національні заклади культури. Архів оригіналу за 23.11.2021. Процитовано 06.12.2020.
- Положення про Національний президентський оркестр в редакції Указу Президента України від 23.01.2013 №42/2013
- Указ Президента України від 20.08.2008 №745/2008 щодо присвоєння Москаленку І.С. почесного звання. Архів оригіналу за 28.02.2014. Процитовано 28.12.2020.
- Указ Президента України №404/2018 "Про відзначення державними нагородами України з нагоди 27-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року". https://www.president.gov.ua/. Адміністрація Президента України. 1 грудня 2018. Архів оригіналу за 2 грудня 2018. Процитовано 2 грудня 2018.
Посилання
- Енциклопедія Сучасної України про Національний президентський оркестр
- Національний президентський оркестр // Українська музична енциклопедія. Т. 4: [Н – О] / Гол. редкол. Г. Скрипник. — Київ : ІМФЕ НАНУ, 2016. — С. 190-191.
- Національний президентський оркестр виступив у Слов’янську
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.