Непомнящий Олександр Михайлович
Олександр Михайлович Непомнящий (нар. 3 травня 1961, Харків) — громадський діяч, фахівець у галузі будівництва, житлово-комунального господарства та державного управління.
Непомнящий Олександр Михайлович | |
---|---|
Непомнящий О. М. на зустрічі Міждержавної гільдії інженерів-консультантів (МГІК, Україна) та Румунської асоціації інженерів-консультантів (ARIC), Бухарест, 2016. | |
Народився |
3 травня 1961 (60 років) Харків, Українська РСР, СРСР |
Громадянство | Україна |
Місце проживання | Київ |
Діяльність | науковець |
Alma mater | Харківський юридичний інститут |
Науковий ступінь | доктор наук з державного управління |
Заклад | ХНУ імені В. Н. Каразіна |
Посада |
Президент Громадської спілки «Міждержавна гільдія інжеренів-консультантів». Професор кафедри публічного адміністрування Міжрегіональної академії управління персоналом |
Нагороди | |
Освіта
У 1989 році закінчив Харківський юридичний інститут за спеціальністю «Правознавство» та отримав кваліфікацію юриста.
У 2000 році закінчив Харківський національний університет за спеціальністю «Фінанси і кредит», отримав кваліфікацію економіста.
У 2014 році закінчив докторантуру у Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, захистив докторську дисертацію на тему: «Методологічні засади формування та реалізації державної житлової політики» та отримав науковий ступінь доктора наук з державного управління.
Наукова діяльність
Кандидат економічних наук, 2003 р.
Доктор наук з державного управління, 2014 р.
Професор, 2018 р.
Трудова діяльність
Трудову діяльність розпочав у 1979 році фрезерувальником Харківського заводу точного медичного приладобудування;
1980–1989 рр. — проходив військову службу та службу в органах внутрішніх справ, учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
1989–1998 рр. — начальник юридичного відділу, президент АТ «МЖК Інтернаціоналіст»;
1998–2000 рр., 2005 рік – начальник Управління (Головного управління) житлово-комунального господарства, начальник Головного управління розвитку територій Харківської облдержадміністрації;
2000–2001 рр. — перший заступник директора Державного підприємства «Науково-дослідний інститут регіональної політики»;
2001–2002 рр. — заступник Голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву;
2002–2003 рр. — заступник директора Департаменту Державної компанії «Укрспецекспорт»;
2003–2007 рр. — начальник Управління капітального будівництва та придбання житла, заступник директора Департаменту будівництва, помічник Міністра оборони України;
2007–2015 рр. — заступник директора Департаменту, директор Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Мінрегіону[1];
2012 р. — по цей час — доцент Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова, за сумісництвом;
2016 р. — по цей час — професор кафедри публічного адміністрування Міжрегіональної академії управління персоналом.
Громадська діяльність
Член Ради Всеукраїнської асоціації «Укрмолодьжитло», з 1995 р.;
Обирався депутатом Московської районної ради м. Харків, голова комісії, 2002 р.;
Заступник голови Центрального комітету Професійної спілки працівників молодіжних житлових комплексів та комітетів місцевого самоврядування України, з 2003 р.;
Дійсний член Академії будівництва України, з 2014 р.;
Голова відокремленого підрозділу у м. Києві громадської організації «Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління», з 2015 р.;
Член Ради, Президент Громадської спілки «Міждержавна гільдія інженерів консультантів», з 2015 р.;
Президент Громадської спілки «Національна асамблея розбудови України», 2016 р.
Нагороди, почесні звання
Заслужений будівельник України (1996);
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2003)[2];
Орден «За заслуги» ІІ ступеня (2011)[3];
Орден «За заслуги» І ступеня (2021)[4];
Почесні грамоти Кабінету Міністрів України (2008, 2011);
Грамота Верховної Ради України (2015);
Почесна грамота Верховної Ради України (2018);
Грамоти, відзнаки, відомчі нагороди Київського і Харківського міських голів, Головдержслужби, МВС, Міноборони та Мінрегіону.
Досягнення і творчий доробок
Непомнящий О. М. — менеджер високого рівня та генератор ідей, схемотехнік, фундатор руху МЖК в Україні, ініціатор запровадження демократичного саморегулювання містобудівного середовища як інструменту громадського контролю та боротьби з корупцією. Розробник законодавства з питань дерегуляції та саморегулювання у будівництві. Має наукові напрацювання з теорії та практики фахового самоврядування в Україні та світі, системної взаємодії фахових громадських організацій з органами державної влади та місцевого самоврядування.
Присвятив багато років будівельній справі, починаючи зі створення у 1989 році МЖК «Інтернаціоналіст» для забезпечення житлом воїнів-інтернаціоналістів і молодих сімей, де постійно входив до складу ради директорів та пройшов шлях від керівника юридичної служби до президента акціонерного товариства. «МЖК Інтернаціоналіст», вирішив не тільки житлове, але і багато інших соціальних питань мешканців свого міні-міста. Крім багатоповерхівок і таунхаузів з інженерними мережами, насосною станцією і сучасною котельною, побудовано колективні гаражі, АТС і адміністративний корпус, в якому розміщено різні служби, житлово-експлуатаційні організації та спортивні секції. В комплексі є тенісний корт, спортивний клуб, стоматологічний кабінет, амбулаторія сімейного лікаря. Надзвичайним досягненням є будівництво Храму Святого Георгія Побідоносця.
Під його безпосереднім керівництвом реалізовувались програми забезпечення житлом молодих сімей, військовослужбовців та інших категорій громадян. Ним започатковано державні програми забезпечення населення доступним житлом, здешевлення вартості іпотечних кредитів та оренди житла з викупом.
Має досвід міжнародної діяльності, член Бюро Комітету Європейської економічної комісії ООН з житлового будівництва і землекористування (2011-2014 рр.), експерт з проведення національного огляду житлового сектора в Україні (2010-2014 рр.).
На посаді президента Громадської спілки "Міждержавна гільдія інженерів-консультантів" працює над впровадженням в Україні передового міжнародного досвіду договірних відносин у будівництві, поглибленням співпраці з фаховими інжиніринговими об'єднаннями за кордоном, зокрема, з Міжнародною федерацією інженерів-консультантів (FIDIC). Пройшов навчально-практичні курси під керівництвом ліцензованих тренерів за трьома модулями FIDIC. З ініціативи і за безпосередньої участі МГІК створено всі умови для запровадження інституції інженера-консультанта в Україні.
Очолює створену ним при МАУП Наукову школу управління ризиками при будівництві та експлуатації об'єктів нерухомості (МГІК), яка об'єднує 34-х вітчизняних та іноземних науковців, у тому числі 14 докторів наук, а також іноземних вчених та експертів.
Автор більш ніж 110 публікацій, у тому числі 10 монографій і підручників та понад 60 статей у наукових фахових виданнях. Напрацювання Непомнящого О. М. пройшли апробацію на 40 науково-практичних конференціях та інших науково-комунікативних заходах в Україні та за її межами.
Основні наукові праці
- Державна житлова політика – Х. : ДокНаукДержУпр, 2012. – 296 с.
- Децентралізація державного регулювання будівельної діяльності: закордонний досвід для України // Державне будівництво : електрон. наук. фах. вид. ХарРІ НАДУ. – 2014. – № 1.
- Influence of technical aid projects on the reform implementation in Ukraine // Association agreement: From partnership to cooperation (collective monograph); edited by Maryna Dei, Olha Hamilton, Ontario: Accent Graphics Communications & Publishing, 2018. – p. 80-83.
- Формування системи громадського саморегулювання містобудівного середовища в Україні: нові можливості vs старі проблеми // Державне будівництво: електрон. наук. фах. вид. ХарРІ НАДУ. – 2014. – № 2.
- Актуальні питання реалізації державної стратегії застосування ринкових механізмів стимулювання заходів з підвищення енергетичної ефективності будівель // Державне будівництво: електрон. наук. фах. вид. ХарРІ НАДУ. – 2016. – № 1.
- Інституційна та функціональна складова забезпечення реалізації інвестиційних проектів в Україні // Науковий вісник Полісся: наук. журн. – Чернігів: ЧНТУ, 2017. - № 2 (10). Ч. 1. – С. 90-96.
- Інжиніринг: деякі аспекти підвищення кваліфікації ключового персоналу // Актуальні проблеми державного управління: зб. наук. пр. – Х.: Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2017. – Вип. 2 (52). – С. 144–151.
- Деякі державно-управлінські основи організації діяльності інженера-консультанта у процесі будівництва / О.М. Непомнящий І.В. Хараїм // Інвестиції: практика та досвід : наук. практ. журн. ЧНУ. – К. : ДКС Центр, 2018. – № 3. – С. 90–92.
Див. також
- Міждержавна гільдія інженерів-консультантів
- Наукова школа управління ризиками при будівництві та експлуатації об'єктів нерухомості
- Інженер-консультант
- FIDIC (Міжнародна федерація інженерів-консультантів)
Примітки
- КОСЯНЧУК, Інна (9 червня 2012). Олександр НЕПОМНЯЩИЙ: «Держава прагне розв’язати житлові проблеми черговиків». Процитовано 23 вересня 2016.
- УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №557/2003. Офіційне інтернет-представництво Президента України (ua). Процитовано 10 серпня 2021.
- УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №501/2011. Офіційне інтернет-представництво Президента України (ua). Процитовано 10 серпня 2021.
- УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №274/2021. Офіційне інтернет-представництво Президента України (ua). Процитовано 10 серпня 2021.
Джерела
- Громадська спілка «НАЦІОНАЛЬНА АСАМБЛЕЯ РОЗБУДОВИ УКРАЇНИ» (НАРУ)
- Громадська спілка «Міждержавна Гільдія Інженерів-Консультантів» (МГІК)
- Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України
- Всеукраїнська асоціація «Укрмолодьжитло» http://mgkukr.org/
- http://mgk-port.com/encylopedia/48-n-rus/141-biografiyanepomnyashiyaleksandr-