Нововолинський навчально-науковий інститут економіки та менеджменту Тернопільського національного економічного університету

Нововолинський навчально-науковий інститут економіки та менеджменту Тернопільського національного економічного університету — структурний підрозділ Тернопільського національного економічного університету.

Нововолинський навчально-науковий інститут економіки та менеджменту Тернопільського національного економічного університету
НННІЕМ ТНЕУ
Герб Нововолинського навчально-наукового інституту економіки та менеджменту ТНЕУ
50°43′47″ пн. ш. 24°09′30″ сх. д.
Тип інститут
Країна  Україна
Розташування Нововолинськ
Гасло Працею та сумлінням плекаймо майбутнє нашої країни!
Засновано 2004
Директор Чорний Роман Степанович
Докторів 2
Адреса бульвар Шевченка, 29
Сайт nnniem.tneu.edu.ua

Інститут знаходиться у місті Нововолинськ за адресою: бульвар Шевченка, 29, 45405.

Історія

Нововолинський навчально-науковий інститут економіки та менеджменту (далі — НННІЕМ, до 2015 р. — Нововолинський факультет) є одним із структурно віддалених підрозділів ТНЕУ. Нововолинський факультет як територіально відокремлений підрозділ Університету був створений відповідно до Закону України «Про вищу освіту» на основі наказу МОН від 20.05.2004 р. № 404, враховуючи клопотання Волинської обласної держадміністрації, виконавчого комітету Нововолинської міської ради та на основі наказу ректора ТНЕУ від 16.06.2004 р. № 284. 1 вересня 2004 р. Нововолинський факультет відкрив двері для перших студентів з ініціативи і при безпосередній підтримці міського голови Сапожнікова Віктора Борисовича. Значну підготовчу роботу проведено досвідченим педагогом, відмінником освіти України Мороз Галиною Романівною. Перший рік роботи навчального закладу розпочався із підготовки студентів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» із спеціальностей «Фінанси» та «Облік і аудит». Спочатку професорсько-викладацький склад налічував 8 осіб, частина з яких мала вчені ступені та наукові звання, зокрема, Нагірний Микола Зіновійович, кандидат історичних наук, Мельник Віктор Вікторович, кандидат богослов'я, Занюк Сергій Степанович, кандидат психологічних наук. Через рік, після переведення студентів-заочників з Навчально-консультаційного центру Тернопільської академії народного господарства (м. Нововолинськ), факультет кількісно зріс і став здійснювати підготовку фахівців за напрямами «Фінанси і кредит», «Облік і аудит», «Економіка підприємства» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності». З листопада 2005 року факультет очолив тоді ще кандидат економічних наук, доцент Чорний Роман Степанович. Якщо в рік заснування на Нововолинському факультеті ТНЕУ (2004 р.) навчалось лише 45 студентів, то за кілька років тут нараховувалося вже понад 800 студентів на заочній та денній формах навчання за спеціальностями «Фінанси і кредит», «Облік і аудит», «Економіка підприємства» і «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності». У квітні 2015 року Нововолинський факультет перейменовано у НННІЕМ ТНЕУ згідно з наказом ректора ТНЕУ № 237 «Про перейменування Нововолинського факультету ТНЕУ» від 29 квітня 2015 року. Загалом за увесь час діяльності структурного підрозділу ТНЕУ у Нововолинську його випускниками стали 2857 осіб, з яких 1469 отримали диплом бакалавра, 1235 спеціаліста, 153 магістра. Дипломи з відзнакою отримали 185 випускники.

Сучасність

Нововолинський навчально-науковий інститут економіки та менеджменту ТНЕУ має відповідний рівень навчального, науково-методичного, кадрового та матеріально-технічного забезпечення. Навчальний процес забезпечують 24 наукових та науково-педагогічних працівників, серед яких 3 доктори наук та 10 кандидатів наук. Інститут забезпечений освітньо-професійними програмами, освітньо-кваліфікаційними характеристиками, розробленими на основі ліцензійних спеціальностей. Здійснюється робота по створенню навчально-методичних комплексів та інформаційних пакетів. Професорсько-викладацький колектив НННІЕМ ТНЕУ працює за кредитно-модульною системою, за новими програмами згідно з вимогами Болонської декларації. Навчальний процес забезпечений мультимедійним проектором, покращилось комп'ютерно-технічне забезпечення кафедр. Усі робочі місця мають доступ до мережі Інтернет, функціонує 2 комп'ютерні лабораторії. В інституті є власна бібліотека, спортзал. Для студентів організовано відповідне харчування, діє кафе «Студент». Щорічно в рамках проведення Днів науки відбувається науково-практична конференція. Із 2006 р. на факультеті функціонує постійно діючий науково-методичний семінар на тему «Застосування інтерактивних технологій в організації навчально-виховного процесу», метою якого є актуалізація роботи викладачів інституту на пошук застосувань нових інтерактивних технологій, проведення основних видів навчальних занять і підвищення рівня теоретичних знань, умінь і практичних навичок підготовленості студентів до самостійної професійної діяльності. Студенти всіх спеціальностей здобувають ґрунтовну фахову економічну освіту, що дає широкі можливості випускникам для працевлаштування.

Файл:Навчальний корпус НННІЕМ
Колектив кафедри фінансів НННІЕМ.
Файл:Захід «Ніколи знову», 2015 р.
Акція вшанування пам’яті жертв Голодомору, 2015 р

Кадровий склад

  • Чорний Роман Степанович — директор Нововолинського навчально-наукового інституту економіки та менеджменту ТНЕУ, доктор економічних наук, доцент;
  • Мороз Галина Романівна — заступник директор Нововолинського навчально-наукового інституту економіки та менеджменту ТНЕУ, методист, відмінник освіти України;
  • Гуліта Тетяна Валентинівна — спеціаліст І категорії (денна форма навчання);
  • Юрчук Лілія Степанівна — лаборант (заочна форма навчання);
  • Приступа Любов Борисівна — зав.сектором бібліотеки.

Декани (директори)

  • Тимошенко Лідія Миколаївна — к.т.н., доцент, декан 2004—2005 рр.;
  • Чорний Роман Степанович — декан (з листопада 2005 року), директор інституту (з квітня 2015 року).

Вчена рада інституту

Склад вченої ради інституту на 2017/2018 навчальний рік:

  • Чорний Р. С. — голова вченої ради, д.е.н., доцент, директор інституту;
  • Мороз Г. Р. — заступник голови ради, в.о. обов'язків заступника директора;
  • Халіман О. В. — секретар ради, викладач кафедри економіки і обліку господарської діяльності, аспірант КНТЕУ;
  • Нагірний М. З. — к.і.н., доцент кафедри загальноекономічних, гуманітарних дисциплін;
  • Румянцева Г. І. — к.е.н., доцент, зав.кафедри фінансів;
  • Литвин А. П. — к.с.н., зав.кафедри загальноекономічних, гуманітарних дисциплін;
  • Мех Я. В. — к.е.н., професор кафедри загальноекономічних, гуманітарних дисциплін;
  • Кравчук Н. О. — к.е.н., викладач кафедри економіки і обліку господарської діяльності;
  • Тисько М. М. — к.е.н., зав.кафедри економіки і обліку господарської діяльності;
  • Дзіковська Ю. М. — к.т.н., ст. викладач кафедри фінансів;
  • Мельник В. В. — кандидат богослов'я, ст. викладач кафедри загальноекономічних, гуманітарних дисциплін;
  • Бортнік Н. В. — викладач кафедри економіки і обліку господарської діяльності;
  • Цимбалюк Х. — голова студентського парламенту.

Підрозділи

У складі інституту функціонує 3 кафедри.
Кафедра фінансів
Кафедра заснована 1 вересня 2008 року і є випусковою кафедрою за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування». Кафедру очолює кандидат економічних наук, доцент Румянцева Галина Іванівна. Значним науковим доробком викладачів кафедри фінансів є розроблення за замовленням промислових підприємств науково-дослідних програм. На кафедрі активно функціонує студентський науковий гурток «Фінансист». Значну увагу кафедра приділяє співпраці з роботодавцями при направленні студентів на виробничу та переддипломну практики з подальшим працевлаштуванням випускників.

Кафедра економіки та обліку господарської діяльності.
З серпня 2009 року на факультеті створено кафедру економіки підприємств, яку у листопаді 2010 року було перейменовано у кафедру економіки та обліку господарської діяльності з наданням їй статусу випускової кафедри за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «спеціаліст» за напрямами підготовки «Економіка підприємства» та «Облік і аудит». Нині кафедру очолює кандидат економічних наук Тисько Мар'яна Михайлівна. При кафедрі функціонує Науково-економічне товариство (надалі НЕСТ) — добровільна, молодіжна громадська організація, яка утворена з ініціативи студентів НННІЕМ ТНЕУ. НЕСТ проводить діяльність, спрямовану на забезпечення умов реалізації творчих наукових можливостей студентської молоді.

Кафедра загальноекономічних та гуманітарних дисциплін
Як самостійна структурна одиниця кафедра створена на початку 2007 року, є найдавнішою з-поміж кафедр НННІЕМ. З вересня 2014 року обов'язки завідувача кафедри виконує кандидат соціологічних наук, доцент Литвин Анатолій Пантелійович. При кафедрі функціонує соціологічна лабораторія.

Відомі випускники

  • Громик Олександр Іванович – заступник міського голови м. Нововолинська.[1]
  • Ткаченко Олександр Олександрович – заступник міського голови м. Трускавець.[2]
  • Мицько Мирослав Іванович – виконавчий директор ТзОВ «Трускавецький водоканал».
  • Солоха Валерій Тимофійович – екс-начальник Нововолинської податкової інспекції, виконавчий директор Волиньзернопродукт (м. Луцьк).

Примітки

    Джерела

    • Нововолинську-55. Особистості та трудові колективи в історії розвитку міста. — Історико-публіцистичні нариси. — 2005. — 96 с.
    • Тернопільський національний економічний університет. Історія. Звершення. Особистості [Текст] / редкол. : С. І. Юрій, Г. П. Журавель, М. В. Лазарович [та ін.]. — К. : Світ успіху, 2006. — С. 193—194.
    • Тернопільський національний економічний університет: професіоналізм, престиж, поступ: наукове видання / кол. авт. Л. : Українська академія друкарства, 2016. — С. 349—352.
    • Рішення Державної акредитаційної комісії України від 25.05.2012 р. : додаток до наказу МОНмолодьспорт України від 01.06.2012 р. № 2117л: [Нововолинський факультет ТНЕУ] [Текст] // Атестаційний вісник. — 2012. — № 7. — С. 167.

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.