Нікобарські острови

Нікоба́рські острови — група островів у східній частині Індійського океану, належить індійській союзній території Андаманські і Нікобарські острови, до складу якої вони ввійшли разом з Андаманськими островами у 1950 році. Води Бенгальської затоки відокремлюють архіпелаг від материкової Індії. На півночі знаходяться Андаманські острови, на півдні індонезійський острів Суматра, на сході Андаманське море.

Мапа Нікобарських островів
Нікобарські острови

Карта
Географія
7°52′ пн. ш. 93°30′ сх. д.
Акваторія Індійський океан
Група островів Андаманські і Нікобарські острови
Площа 1841 км²
Найвища точка 642 м
Країна
 Індія
Адм. одиниця Андаманські і Нікобарські острови
Населення
Нікобарські острови
Нікобарські острови (Індія)

 Нікобарські острови у Вікісховищі

Площа становить 1841 км², населення до великого землетрусу в Індійському океані й викликаного ним цунамі в 2004 році налічувало близько 42 тисяч осіб, що населяли 12 з 22 островів архіпелагу. За даними перепису 2011 року населення Нікобарських островів становило 36 819 осіб[1], серед них 22 886 нікобарців, 229 шомпенів[2], решта — вихідці з материкової Індії. Частина жителів Нікобарських островів майже не має контакту з цивілізацією[джерело?] і живе за первісними порядками.

Найбільшими островами є Кар-Нікобар, Великий Нікобар, Човра, Тересса, Нанкаурі, Катчал і Малий Нікобар. Адміністративним центром є селище Малакка (англ. Malacca), розташоване на острові Кар-Нікобар.

1756 року Нікобарські острови стали колонією Данії. Данці з перервами володіли островами до 1848 року, перш ніж вони перейшли у володіння Великої Британії. В період між 1778 і 1783 роками Нікобарські острови були ще першою австрійською заморською колонією. Після оголошення Індією незалежності в 1947 Нікобари стали її союзною територією.

Окремі Нікобарські острови, що розташовані поблизу Андаманського архіпелагу, впродовж десятиліть закриті індійським урядом від відвідувачів, щоб захистити первісне населення островів від непередбачуваного впливу цивілізації[джерело?]. Доступ на острови як виняток отримували лише деякі дослідники. Серед тубільного населення існують ознаки канібалізму[джерело?]. Нікобарські мови належать до австроазійської сім'ї мов, а риси більшості жителів островів монголоїдні. Напівкочові шомпени не знайомі навіть із вживанням вогню, а їхня мова не схожа на жодну іншу мову

Стратегічно важливі острови архіпелагу використовуються індійською армією і військово-повітряними силами як база, що нерідко веде до конфліктів з аборигенами.

Джерела

Примітки

  1. Census of India, 2011. Provisional Population Totals. Andaman and Nicobar Islands. Paper-1. Office of the Registrar General & Census Commissioner, India. Процитовано 19.01.2018. (англ.)
  2. Census of India, 2011. A-11 Individual Scheduled Tribe Primary Census Abstract Data and its Appendix. Andaman & Nicobar Islands UT. Office of the Registrar General & Census Commissioner, India. Процитовано 19.01.2018. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.