Ніколас Емеріх, Інквізитор

«Ніколас Емеріх, Інквізитор» (італ. Nicolas Eymerich, inquisitore) — науково-фантастичний роман 1994 року італійського письменника Валеріо Еванджелісті, перший з серії романів про інквізитора Ніколаса Емеріха.

Ніколас Емеріх, Інквізитор
Nicolas Eymerich, inquisitore
Жанр історичний роман,
трилер,
наукова фантастика,
готичний роман
Автор Валеріо Еванджелісті
Мова італійська
Опубліковано 1994
Видавництво Arnoldo Mondadori Editored
Видання Arnoldo Mondadori
Наступний твір «Веном»

Перший наративний твір, опублікований Валеріо Еванджелісті (незважаючи на те, що він уже написав два інші романи з серії про Ніколаса Емеріха), найкращий зразок «серійного» написання болонського автора. Зазвичай романи про Емеріха структуровані безліччю сюжетів (у даному випадку трьома), один з яких завжди розгортається в європейському середньовіччі (і саме той, що розповідає про дослідження інквізитора Еймеріха), інші, як правило, мають більш науково-фантастичний характер, відбуваються а сучасну епоху або в більш-менш віддаленому майбутньому.

Лауреат премії Уранії, це був перший роман алеріо Еванджелісті, який раніше публікував переважно історичні нариси.

Сюжет

«Ніколас Еймеріх, інквізитор» розповідає три пов’язані між собою історії. Першою і найважливішою є історія про призначення домініканського монаха Ніколаса (або Ніколау) Еймеріха генеральним інквізитором королівства Арагон у середині XIV століття; Емеріх, який невтомно намагається отримати остаточне підтвердження свого призначення, повинен розслідувати таємничу секту неоязичників культу богині Діану, які проникли до Арагонського двору Сарагоси.

Другий сюжет — це історія фізика Маркуса Фрулліфера, який розробляє наукову теорію, здатну пояснити паранормальні явища й водночас дозволити міжзоряні подорожі; інша, розгорнута на два століття в майбутньому, подорож космічного корабля «Мальпертос» на забуту планету, де все ще проявляється богиня Діана.

Всі три події пов’язані одна з одною: відкриття Фрулліфера в перші роки XXI століття дозволяють здійснити подорож «Мальпертоса», а завершення цієї подорожі збігається з розгромом язичницької секти Емеріхом (оскільки подорож у простір космічного корабля збігається з подорожжю у минуле).

Джерела натхнення

На додаток до історичної постаті каталонського інквізитора Ніколаса Еймеріха, став натхненням головного героя роману, історія неоязичницької секти, про яку розповідає головний герой, натхненна культом Діани, який практикувався в Аріції, і зокрема фігурою Рекса Неморенсіса, священика святилища Діани. Джеймс Джордж Фрейзер у своїй «Золотій гілці» зазначає наступне: «Це було правило святилища. Кандидат у священство міг зайти на посаду, убивши священика, а після вбивства його, залишався на посаді, допоки не був убитий в свою чергом кимось сильнішим або хитрішим за нього»[1].

Іншим джерелом натхнення є роман жахів бельгійського письменника Жана Рея «Мальпертос»[2], від якого отримав свою назву космічний корабель у романі Еванджелісті. Зокрема, у творі Рея уявляють, що – подібно до того, як і розповідається в романі Еванджелісті, – віра людей у ​​божественність є такою, що визначає існування самого божества, і що вона зберігається до тих пір, доки люди продовжують вірити в божественність, її існування. Таким чином, боги Олімпу, шановані в стародавні часи, з появою нових монотеїстичних релігій і відмовою від відносних культів поступово втратили б владу і зрештою були б відкинуті на віддалений острів у морі Аттика, як у романі Рея, або на віддаленій планеті на краю галактики в романі, як у романі Еванджелісті.

Примітки

  1. James G. Frazer, Il re del bosco, in Il ramo d'oro Studio sulla magia e la religione, 1973, Editore Boringhieri SpA, Milano, p. 8
  2. Jean Ray, Malpertuis, 1966, Casa Editrice Sugar, Milano

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.