Німоразол

Німоразол — синтетичний антибіотик та антипротозойний препарат з групи нітроімідазолів для перорального застосування.

Німоразол
Систематизована назва за IUPAC
4-[2-(5-nitro-1H-imidazol-1-yl)ethyl]morpholine
Класифікація
ATC-код P01AB06
PubChem 23009
CAS 6506-37-2
DrugBank
Хімічна структура
Формула C9H14N4O3 
Мол. маса 226,23 г/моль
Фармакокінетика
Біодоступність ~100%
Метаболізм Печінка
Період напіввиведення НД
Екскреція Нирки
Реєстрація лікарського засобу в Україні
Назва, фірма-виробник, країна, номер реєстрації, дата НАКСОДЖИН,
«Пфайзер Італія С.р.л.»,Італія
UA/10504/01/01
02.03/2010-02/03/2015

Фармакологічні властивості

Німоразол — синтетичний антибіотик та антипротозойний препарат з групи нітроімідазолів широкого спектра дії. Препарат має бактерицидну дію, що пов'язана з порушенням процесів реплікації ДНК у клітинах бактерій та найпростіших. До препарату чутливі трихомонади, амеби, лямблії, анаеробні бактерії, у тому числі Gardnerella vaginalis та Bacteroides spp.

Фармакокінетика

Після прийому всередину німоразол швидко всмоктується, біодоступність препарату — ~100%. Максимальна концентрація в крові досягається протягом 25 годин після прийому всередину. Високі концентрації німоразол створює у більшості тканин та рідин організму. Німоразол проникає через плацентарний бар'єр та виділяється в грудне молоко. Метаболізується препарат в печінці з утворенням активних метаболітів. Виводиться німоразол з організму переважно нирками. Період напіввиведення препарату не досліджений, немає даних про збільшення тривалості виведення препарату при нирковій недостатності.

Показання до застосування

Німоразол показаний при захворюваннях, викликаних трихомонадами, лямбліозі, амебіазі, гострому виразково-некротичному ґінґівіті, вагінозі, викликаному Gardnerella vaginalis.

Побічна дія

При застосуванні німоразолу можливі наступні побічні ефекти[1]: нечасто нудота, печія, блювання, металевий присмак в роті, ґлосит, стоматит; рідко запаморочення, сонливість, полінейропатії, висипання на шкірі, транзиторна лейкопенія, потемніння сечі, печія в уретрі.

Протипокази

Німоразол протипоказаний при підвищеній чутливості до нітроімідазолів, органічних захворюваннях нервової системи, захворюваннях крові, важких порушеннях функції печінки та нирок, вагітності та годуванні грудьми, дітям до 5 років.

Форми випуску

Німоразол випускається у вигляді таблеток по 0,5 г.

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.