Об'єкт 787

Об'єкт 787 російська дослідна бойова машина підтримки танків. Розроблена в конструкторському бюро Челябінського тракторного заводу на базі основного танка Т-72АВ. У деяких джерелах іменується як «Об'єкт 745». Серійно не випускалися.

Об'єкт 787
Тип бойова машина підтримки танків
Походження  Радянський Союз
Історія виробництва
Розробник ГСКБ-2
Розроблено з 1995 по 1997
Виробник Челябінський тракторний завод
Виготовлення 1996
Виготовлена
кількість
1
Характеристики

Броня протиснарядна;
динамічний захист «Контакт-1»
Головне
озброєння
автоматична гармата 2 х 30 мм 2А72
Другорядне
озброєння
2 х 12,7 НСВТ
2 х 7,62 мм ККТ
12 х ПУ НАР

Історія створення

Після розвалу Радянського Союзу всі роботи над бойовою машиною підтримки танків «Об'єкт 781» були припинені. Однак, Перша Чеченська війна знову показала необхідність подібних машин у військах. Крім того, бази зберігання Міністерства оборони були завалені танками Т-72, які надходили  з колишніх союзних держав, колишніх членів Варшавського договору. У 1995 році в ініціативному порядку ГСКБ-2 Челябінського тракторного заводу за свої кошти почало проектування нової бойової машини підтримки танків на базі танка Т-72. У 1996 році був створений дослідний зразок. Випробування стрільбою показали високу ефективність даної машини. Позитивну реакцію машина викликала і серед керівних осіб в Міністерстві оборони. Почалася активна рекламна кампанія по радіо і телебаченню. Однак, подібні дії контролюючими органами були розцінені як «Розголошення державної таємниці». Почалося розслідування, за результатами якого, ДСКБ-2 було заборонено проводити подальшу роботу над «Об'єктом 787», а дослідний зразок був переданий на полігон в Кубинці для зберігання[1][2].

Опис конструкції

Броньовий корпус і башта

«Об'єкт 787» був створений на базі танка Т-72АВ. Корпус залишився практично без змін, з башти було демонтовано основне озброєння. На корпусі і башті встановлювалася динамічний захист «Контакт—1»[2].

Озброєння

Блоки основного озброєння представляли собою дві автоматичні гармати 2А72, спарені з ними 7,62 -мм кулемети ККТ, а також пускові установки з некерованими авіаційними ракетами. Блоки були з'єднані єдиним валом, наводились синхронно і встановлювалися по бортах башти. У задній частині машини додатково були встановлені два 12,7 мм зенітних кулемети НСВТ[1][2].

Примітки

  1. Усов М. М.. К истории создания БМПТ // Арсенал Отечества. — М., 2012. № 2. С. 72—73.
  2. Боевая машина поддержки танков БМПT (рос). Основной боевой танк Т-90. Архів оригіналу за 24 травня 2012. Процитовано 19 квітня 2012.

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.