Одиночний пікет
Одиночний пікет — форма публічного протесту, що проводиться одним учасником.
Одиночний пікет | |
Юридичне визначення
За російським законодавством (із змінами 2017 року) для проведення пікету одним учасником подача повідомлень не потрібна, а законом суб'єкта Російської Федерації встановлюється мінімальна відстань між пікетниками (проте не більше 50 метрів)[1][2]. У Свердловській області мінімально допустима відстань між одиночними пікетами — 40 метрів[3], а в Приморському краї — 30 метрів[4].
Способи зриву пікету
У пресі описується один із способів зриву одиночного пікету: до пікетників приєднується особа у цивільному, після чого акція стає несанкціонованою, і пікетника можна затримувати ніби на законних підставах[5]. Також у пресі описується випадок, коли одиночний пікет був визнаний масовим через те, що на віддалі (більше 50 метрів) перебували інші поодинокі пікетники з плакатами, що були близькі за змістом.[6].
Примітки
- Федеральный закон Российской Федерации от 8 июня 2012 г. N 65-ФЗ г. Москва «О внесении изменений в Кодекс Российской Федерации об административных правонарушениях…»
- Постановление Конституционного суда Российской Федерации от 14 февраля 2013 г. N 4-П город Санкт-Петербург "по делу о проверке конституционности Федерального закона «О внесении…»
- Закон Свердловской области от 07.12.2012 N 102-ОЗ «Об отдельных вопросах подготовки и проведения публичных мероприятий на территории Свердловской области»
- Закон Приморского края от 25 февраля 2011 года N 742-КЗ О публичных мероприятиях в Приморском крае (с изменениями на 06.06.2016)
- Комерсант-Власть — Чтоб вас тут не стояло!
- Конституционные ценности против РПЦ?