Олександр (фільм)

«Александр» (англ. Alexander) — історичний фільм 2004 року американського режисера Олівера Стоуна про життя і смерть полководця Александра Македонського. Картина, знята за рекордний для Стоуна бюджет (150 млн доларів), провалилася в американському прокаті, отримавши негативні відгуки як критиків, так і глядачів. Збори «Александра» в США склали 34 млн доларів. Попри це, в решті країн фільм пройшов з відносним успіхом і заробив понад 130 млн доларів.

Александр (фільм)
Alexander
Жанр драма
Режисер Олівер Стоун
Продюсер Моріц Борман,
Санта Пестона,
Пол Рассам
Сценарист Олівер Стоун,
Крістофер Кайл,
Лаета Калогріді
У головних
ролях
Колін Фаррелл,
Анджеліна Джолі,
Вел Кілмер,
Ентоні Гопкінс,
Джаред Лето,
Розаріо Довсон,
Джонатан Різ Меєрс,
Крістофер Пламмер
Оператор Родріго Прієто
Композитор Вангеліс
Художник Jan Roelfsd
Кінокомпанія Warner Brothers
Дистриб'ютор Warner Brothers і Netflix
Тривалість 168 хв.
Мова Англійська
Країна  США
Рік 2004
Дата виходу 21 листопада 2004
Кошторис 155 000 000
Касові збори 167 298 192
IMDb ID 0346491
alexanderthemovie.warnerbros.com
 Олександр у Вікісховищі

Слоган «Доля благоволить хоробрим»

Сюжет

Історія Олександра розповідається старезним Птолемеєм, який колись був його соратником і став царем Єгипту, і концентрується перш за все на завоюванні Олександром Персії та Індії.

Події відбуваються на тлі особистого життя великого полководця. Ставши у 20 років царем Македонії, Олександр за 13 років царювання завоював велику частину відомого на той час цивілізованого світу. Режисер намагається осмислити такий блискучий успіх і долю Олександра, яким захоплювалися, як богом. У фільмі досить детально, хоча не з історичною точністю, показані дві битви: битва при Гавгамелах з перським царем Дарієм і на річці Гідасп з індійським царем Пором.

У Ролях

Цікавинки

  • За мотивами фільму українською компанією GSC Game World була створена комп'ютерна гра Alexander.
  • У грандіозній невдачі фільму В Америці прийнято звинувачувати, за словами самого режисера Олівера Стоуна, агресивний фундаменталізм американців у питаннях моралі[1] , які через це не змогли адекватно сприйняти досить відверто показану бісексуальність Олександра (з більшою увагою до чоловіків). Бісексуальність Олександра підтверджується багатьма античними та сучасними авторами (Птолемей, псевдо-Діоген, Мері Рено та ін.) . Так чи інакше, фільм в значній мірі концентрується на відносинах царя з його другом, які б вони не були насправді.
  • Вел Кілмер набрав для ролі батька Олександра, царя Філіпа II, більше 20 кілограмів ваги, а крім того щодня цілу годину проводив у руках гримерів, які «старили» його і накладали шрам на обличчя. Гримери намагалися зробити обличчя Кілмера схожим на історичний вигляд Філіпа, відомий з його зображень і реконструкції черепа з так званого «склепу Філіпа».
  • Анджеліна Джолі грала Олімпіаду, ексцентричну мати Олександра, притому що актриса всього на рік старше Коліна Фаррелла.
  • Македонську фалангу грали солдати марокканської армії.
  • Перед виходом картини у Греції розгорівся скандал за участі грецької громадськості, яка закликала бойкотувати фільм через те, що він принижує образ Олександра, показуючи його бісексуальність.
  • Фільм номінувався у 2005 році на 5 премій «Золота малина», але не «виграв» жодної.
  • Олівер Стоун не заспокоївся на екранній версії і випустив ще дві: Alexander — Director's Cut (2004) і Alexander Revisited — The Final Cut (2007). У Alexander Revisited сцени розташовані в іншому порядку і доповнені раніше вирізаними.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.