Олеська площа

Оле́ська пло́ща родовище газоносних сланців. Розташована в межах Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей[2][3]. За іншими даними, Олеська площа охоплює видобувні ділянки тільки у Львівській та Івано-Франківській областях.[4]

Олеська площа
Площа, кв. км:6 324 км².
Газові родовища:0,8-1,5 трлн. м³. газу. (мінімальні) [1]

Загальний опис

Площа включає всі осадові породи, які залягають в межах їх периметра і обмежені по глибині користування надрами відміткою 10 тис. метрів від поверхні або геологічним фундаментом (залежно від того, що буде досягнуто раніше): газ природний, газ сланцевих порід, газ центрально- басейнового типу, газ (метан) вугільних пластів, нафта, конденсат.

Державна служба геології і надр України планувала у кінці березня 2012 року провести торги щодо Юзівської і Олеської нафтогазоносних площ. За результатами конкурсу з переможцем буде укладено Угоду про розділ продукції.

Параметри інвестицій на освоєння близько $150 млн та для підготовки площі до початкових робіт з буріння та $1,5-2 млрд для промислової розробки запасів.[5].

Ймовірні претенденти на Олеський площа Chevron, Eni, ExxonMobil, а також вітчизняні «Укрнафта», НАК «Нафтогаз Україна». Визначено, що оператором цієї площі буде НАК «Надра Україна»

За оцінками Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання УРП, промислове видобування сланцевого газу на Юзівській та Олеській площах повинне стартувати в 2018—2019 роках.[6]

З травня 2014 року Львівський окружний адміністративний суд розглядає позов Гука Ігора до ЛОР та урядової комісії про заборону видобування сланцевого газу на Олеській площі. В позові йдеться про те, що треба скасувати рішення ЛОР від 3 жовтня 2013 року #879 «Про погодження проекту угоди про розподіл вуглеводнів…»[7]через те, що не були проведені необхідні експертизи і ОМС (громади сіл та міст, на території яких розміщені певні ділянки Олеської площі) не узгоджували проекту.

Суд залучив до справи компанію «Шеврон», «Надра Олеська» та ряд міністерств.

Поклади газу

Державна служба геології та надр України оцінює перспективні запаси традиційного та нетрадиційного газу на Олеській та Юзівській газоносних площах в 7 трлн кубометрів. На самій Олеській площі прогнозні ресурси можуть становити приблизно 3 трлн кубометрів газу.[6]

Розробка родовища

5 листопада 2013 року Україна і Chevron підписали угоду про видобуток газу на Олеській ділянці.[джерело?]

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.