Орес (гори)

Гори Орес або Аурес, (бербер.: Awras, лат.: Aurasium,[1] араб. جبال الأوراس) — гірський масив у Північній Африці, що розташований у східних відрогах Атлаських гір. Масив лежить на схід від Сахарського Атласу на північному сході Алжиру та суміжних районах Тунісу.

Орес
Idurar n Awras (берберською)
جبال الأوراس (арабською)
Аурес
Каньйон Гуфі у горах Орес
Каньйон Гуфі у горах Орес
Країна  Алжир,  Туніс
Найвища точка Джебель Шелія
 - координати 35°19′05″ пн. ш. 06°38′13″ сх. д.
 - висота 2328 м
Мапа розташування гір Орес
Мапа розташування гір Орес

Орес
Idurar n Awras (берберською)
جبال الأوراس (арабською)

100000

 Орес
Idurar n Awras (берберською)
جبال الأوراس (арабською)
у Вікісховищі

Назва

Назва гір походить з античних часів від латинського Aurasius mons, що означає «Рудні гори».

Гірський хребет дав назву гірській природній та історичній області Орес.

Географія

Гори Орес є східним продовженням Сахарського Атласу. Вони є нижчими, ніж гори Високий Атлас у Марокко. Найвищою вершиною є Джебель Шелія у вілаєті Хеншела, яка має висоту 2328 м над рівнем моря.

Белезма є північно-західною пролонгацією гір Орес. Знаходиться у районі сходження хрестів Тель-Атлас і Сахарський Атлас. Основними вершинами тут є Джебель Рефаа (2178 м) і Джебель Тішау (2136 м).[2]

Історія

Історично склалося, що Орес служив притулком і оплотом для берберських племен, утворюючи базу опору проти римлян, вандалів, візантійців і арабів протягом багатьох століть.[3]

З 1954 по 1962 роки саме цей регіон, під час алжирської війни за незалежність, був центром боротьби берберів за свободу. Складний рельєф масиву робить його одним з найменш розвинених областей Магрибу.

Населення

Гори Орес є батьківщиною берберськомовного народу Шауя. Місцеве населення практикує традиційне перегінне тваринництво, сільське господарство розвинута на кам'яних терасах в горах, де вирощується сорго, а також інші зернові культури та овочі. Взимку бербери переганяють свою худобу на відносно теплі райони в низинних долинах, де люди живуть у наметах або інших тимчасових спорудах.[4]

Примітки

  1. Procopius: Vandalic war (Book 3-4)
  2. Belezma National Park — Travel to Algeria
  3. Conant, Jonathan (2012). Staying Roman : conquest and identity in Africa and the Mediterranean, 439-700. Cambridge New York: Cambridge University Press. с. 280 -281. ISBN 0521196973.
  4. La vie économique du Chaouia de l'Aurès
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.