Тель-Атлас

Тель-А́тлас (араб. الاطلس التلي‎) — загальна назва прибережних гірських хребтів Атласу.

Тель-Атлас
الاطلس التلي
Телль-Атлас , Хребет Тель-Атлас
Країна  Алжир,  Туніс,  Марокко
Міста Алжир (місто), Оран, Константина
Довжина 1500 км
Найвища точка Лалла-Кредіджа
 - висота 2308 м
 Тель-Атлас у Вікісховищі

Етимологія

Назва походить від арабського тель — 'гора, пагорб' і назви гірської системи — 'Атлас'.

Географія

Простягається на 1 500 км вздовж узбережжя Середземного моря Північної Африки від Марокко через Алжир до Тунісу. Тель-Атлас іде паралельно іншому хребту Сахарському Атласу, з яким наближаються один до одного в східному напрямку, залишаючись окремими один від одного в Західному Алжирі і зливаючись в Східному Алжирі. Середня висота близько 1 500 м над рівнем моря (максимальна — 2 308 м в приморському хребті Джурджур — гора Лалла-Кредіджа). В осьовій частині Тель-Атласу найбільш висока центральна частина — масив Варсеніс (гора Сіді-Амар, 1 985 м). На заході чергуються середньовисотні масиви з куестовими рельєфами і великими міжгірськіми рівнинами; у східній частині переважає горбисто-грядовий рельєф. Тель-Атлас належить до зони альпійської складчастості, що супроводжувалася інтрузіями гранодіоритів, а також вулканічною діяльністю. Тель-Атлас є також місцем численних землетрусів.

Рослинність

На північних схилах до висоти 800 м чагарники маквісу, вище ліси з коркового і кам'яного дуба і листопадних порід, до 1500 м — пояс алепської сосни, вище ялівці, туя і кедровники.

Міста

Кілька великих міст, таких як столиця Алжиру, Алжир, з приблизно 1 500 000 жителів (2005) і Оран з приблизно 770 000 мешканців (2005) лежать у підніжжя хребта. Алжирське місто Константина з близько 505 000 жителів (2005) знаходиться безпосередньо в горах на висоті 650 метрів над рівнем моря. Також там розташовані ще кілька невеликих міст та села.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.