Острікова Тетяна Георгіївна

Тетя́на Гео́ргіївна О́стрікова (нар. 22 січня 1979(19790122), Рівне, УРСР) — українська правниця, адвокатка і політикиня. Народна депутатка України у Верховній Раді України VIII скликання. Членкиня фракції політичної партії "Об'єднання «Самопоміч». Голова підкомітету з питань митної справи та удосконалення Митного кодексу України Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

Острікова Тетяна Георгіївна
Тетяна Острікова, квітень 2018
Народилася 22 січня 1979(1979-01-22) (43 роки)
Рівне, УРСР
Громадянство Україна
Національність українка
Місце проживання Київ
Діяльність громадсько-політична
Відома завдяки громадська діячка
Alma mater Національний університет «Києво-Могилянська академія»
Членство Верховна Рада України VIII скликання
Посада Народний депутат України
Партія Самопоміч[1]

Народний депутат України
8-го скликання
Самопоміч 27 листопада 2014 29 серпня 2019

Картка на сайті Верховної Ради України

Життєпис

В 1996 році закінчила Спеціалізовану середню школу № 15 міста Рівне з поглибленим вивченням англійської мови.

У 1997—2002 навчалася в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», де отримала вищу юридичну освіту за спеціальністю «Правознавство» (диплом спеціаліста з відзнакою).

З вересня 2002 по 2007 займалася науковою та викладацькою діяльністю, обіймаючи посади асистента, а згодом старшого викладача кафедри галузевих правових наук факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Паралельно здійснювала юридичну практику, з 2003 року працюючи в різних українських компаніях, зокрема в ТОВ "Інвестиційно-консалтингова компанія «Універсал-контракт», в Адвокатському об'єднання «Волков і Партнери».

З 2007 по 2014 роки працювала в одній з найбільших в Україні компаній в галузі дистрибуції ІТ та побутової техніки, де перед обранням на виборну посаду до ВР України обіймала посаду заступника генерального директора. Окрім цього, з 2009 очолювала ТОВ «Юніко-Істейт» — управляючу компанію у сфері нерухомості.

Незаміжня, має двох синів.

Громадська діяльність

Є авторкою численних публікацій з питань податку на виведений капітал, підтримки аграріїв, дрібних фермерів, захисту бізнесу, вимог бізнесу до законодавців, несправедливого блокування податкових накладних, зниження акцизів на ввезені автомобілі тощо.

Підтримує гендерну рівність у політиці, виступає за збільшення кількості жінок на державних посадах, обстоює права жінок, є учасником багатьох форумів, присвячених ролі жінки в політиці та бізнесі.

Політична діяльність

В 2014 — обрана до Верховної Ради України (VIII скликання) по списку партії «Об'єднання „Самопоміч“».

З 2016 — член партії партії «Об'єднання „Самопоміч“».

Голова підкомітету з питань митної справи та удосконалення Митного кодексу України Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.[2]

Член Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі.[3]

Є співавтором ліберальних змін до Податкового кодексу (законопроєкт 3357[4]), розроблених групою депутатів та експертів в 2015 році та запропонованого, як один з інструментів виходу українських підприємств з економічної кризи. Частина положень цього законопроєкту вже ухвалена ВР та стала законами:

  • прозорий механізм відшкодування ПДВ згідно з хронологією подання заявок до Єдиного публічного реєстру,
  • безспірність податкового кредиту, забезпеченого сплатою коштів на ПДВ-рахунок,
  • уніфікація та зниження навантаження на фонд оплати праці,
  • запровадження повноцінного кабінету платника податків,
  • вдосконалення контролю за трансфертним ціноутворенням,
  • запровадження механізмів протидії перенесенню податкової бази в низькоподаткові юрисдикції.

В депутатській діяльності займається, переважно такими напрямками:

  • захист інтересів підприємців, малого і середнього бізнесу[5], зокрема від зловживань та тиску контролюючих і правоохоронних органів[6];
  • впровадження податкової реформи та ліберальних податкових змін, зокрема скасування податку на прибуток та його заміну податком на виведений капітал[7];
  • бюджетна політика, ефективний розподіл коштів платників податків, зменшення витрат на утримання апарату держави, цивільний контроль за бюджетом оборони та правоохоронних органів[8]
  • митна справа, побудова сильного митного органу, окремого від ДФС, який виконуватиме в першу чергу не фіскальну функцію, а сприятиме міжнародній торгівлі та захищатиме митний кордон України[9];
  • ліквідація податкової міліції та економічних підрозділів (департаментів захисту економіки або розслідування злочинів у сфері економіки) СБУ, поліції, прокуратури та створення єдиного органу, який здійснюватиме розслідування злочинів проти публічних фінансів держави, місцевого самоврядування, коштів міжнародної технічної допомоги.[10][11]
  • посилення спроможності місцевих громад, надання їм власних коштів для належного виконання повноважень, захист здобутків фінансової децентралізації та передачі коштів на місця[12].

Кандидатка у народні депутати від «Самопомочі» на парламентських виборах 2019 року, № 9 у списку[13].

Відзнаки

Асоціацією адвокатів України нагороджена відзнакою «Кращий політик-юрист 2018 року».[14]

Примітки

  1. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/site2/p_deputat?d_id=18018
  2. Перелік та персональний склад підкомітету. Комітет з питань податкової та митної політики. 4 жовтня 2016. Архів оригіналу за 27 лютого 2018. Процитовано 26 лютого 2018.
  3. Постійна делегація у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Офіційний портал Верховної Ради України. Процитовано 26 лютого 2018.
  4. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації. Офіційний портал Верховної Ради України. Процитовано 26 лютого 2018.
  5. Тетяна Острікова (3 листопада 2017). Не бачу і не чую. Чиновники закривають очі на махінації з ПДВ. Ліга.Фінанси.
  6. Тетяна Острікова (24 листопада 2017). Де фінполіція?. Економічна правда.
  7. Тетяна Острікова (18 жовтня 2016). Смерть і податки. Новое Время.
  8. Тетяна Острікова (3 жовтня 2017). Проект держбюджету: силовикам — гроші, бізнесу — обіцянки. Економічна правда.
  9. Тетяна Острікова (19 квітня 2017). Митна централізація. Економічна правда.
  10. Тетяна Острікова (3 травня 2017). Фінансовий поліцейський чи податковий міліціонер. Знайди вісім відмінностей. Економічна правда.
  11. Тетяна Острікова (31 березня 2017). Служба фінансових розслідувань: кому служитиме?. Дзеркало тижня.
  12. Тетяна Острікова (20 жовтня 2017). Ре-централізація на марші: як уряд грабує міста України. Економічна правда.
  13. Центральна виборча комісія
  14. Відбулась церемонія нагородження Конкурсу ААУ «Адвокат Року 2018»!

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.