Отто Меєргоф

Отто Фріц Мейергоф (нім. Otto Fritz Meyerhof; 12 квітня 1884, Ганновер, Німеччина 6 жовтня 1951, Філадельфія, США) німецький біохімік і лікар. Лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини в 1922 році (спільно з Арчибальдом Хіллом) за праці в галузі м'язового метаболізму (включаючи гліколіз).

Отто Меєргоф
нім. Otto Fritz Meyerhof
Народився 12 квітня 1884(1884-04-12)
Ганновер, Німеччина
Помер 6 жовтня 1951(1951-10-06) (67 років)
Філадельфія, США
·гострий інфаркт міокарда[1]
Країна Німеччина
Діяльність біохімік, психіатр, викладач університету, фізіолог
Alma mater Університет Страсбурга,
Гейдельберзький університет
Галузь Біохімія
Заклад Університет Страсбурга, Пенсільванський університет
Посада професор
Науковий керівник Отто Генріх Варбург
Аспіранти, докторанти Северо Очоа
Членство Лондонське королівське товариство, Гайдельберзька академія наук, Гайдельберзька академія наук і Національна академія наук США
Відомий завдяки: дослідження метаболізму м'язів
Діти Walter Meyerhofd[2] і George Geoffrey Meyerhofd[2]
Нагороди Нобелівська премія з фізіології або медицини (1922)

 Отто Меєргоф у Вікісховищі

Біографія

Народився в Ганновері в єврейській родині. Велику частину дитинства провів у Берліні, де пізніше навчався медичній спеціальності. Продовжував навчання в Страсбурзі і Гейдельберзі. Закінчив навчання Мейєргоф у 1909 році з дипломною роботою під назвою «Внесок у психологічну теорію розумових захворювань». У Гейдельберзі він зустрів Хедвіг Шелленберг, яка пізніше стала його дружиною. У них народилась дочка та два сини.

У 1912 році Мейергоф перейшов до університету Кіля і в 1918 році отримав там звання професора. Став членом Гайдельберзької академії наук. У 1929 році він став директором Інституту медичних досліджень Товариства Макса Планка і працював на цій посаді до 1938 року, коли він був змушений втекти до Парижа від нацистського режиму. У 1940 році він переїхав до США, де став запрошеним професором в Пенсільванському університеті у Філадельфії.

Мейєргоф помер у Філадельфії у віці 67 років від інфаркту міокарда.

Посилання


  1. https://www.klinikum.uni-heidelberg.de/interdisziplinaere-zentren/otto-meyerhof-zentrum/otto-meyerhof-zentrum/ueber-uns/biografie-otto-meyerhof
  2. Німецька національна бібліотека, Державна бібліотека в Берліні, Баварська державна бібліотека та ін. Record #118733559 // Німецька нормативна база даних — 2012—2016.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.