Паламедеєві

Паламедеєві (Anhimidae) — родина південноамериканських птахів ряду гусеподібних (Anseriformes), що нараховує три види. Попри те, що своїм зовнішнім виглядом вони більше нагадують індичок, паламедеєві є найближчими родичами качок (Anatidae). Паламедеї відомі своїми надзвичайно гучними криками, завдяки чому англійською мовою вони називаються screamers (крикуни).

?
Паламедеєві

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Гусеподібні (Anseriformes)
Родина: Паламедеєві (Anhimidae)
Stejneger, 1885
Роди
Посилання
Вікісховище: Anhimidae
Віківиди: Anhimidae
EOL: 8026
ITIS: 553440
NCBI: 8827
Fossilworks: 39632

Розповсюдження

Паламедеєві мешкають виключно в Південній Америці. Ареал трьох видів охоплює низовини Колумбії та Венесуели і велику область на схід від Анд, яка тягнеться від Болівії та Бразилії до центральної Аргентини. Паламедеєві полюбляють болотисті місцевості. Їх можна побачити також біля берегів повільних річок, біля ставків, а також у відкритій савані. Паламедеєві є швидше біляводними, ніж водоплавними птахами, вони можуть добре плавати, але плавальні перетинки у них розвинені слабо.

Еволюція

Знахідки скам'янілих решток предків паламедеєвих украй рідкісні. Довгий час не було відомо взагалі жодних решток, що датуються періодами до 20 тисяч років тому. Проте біля міста Таубате в Бразилії було уперше знайдено сліди стародавнього виду, що жив на межі олігоцену і міоцену. З тих пір в Англії та Вайомінгу були знайдені рештки з еоцену, які розцінюють як останки паламедей, що, проте, через їхню неповноту, залишається суперечливим.

Паламедеєві та людина

Унаслідок гучних криків паламедеєвих широко відомі в країнах їх проживання. Часто їх розглядають як шкідників, що поїдають зерно на полях. Серед мисливців вони також непопулярні, оскільки розполохують своїм криком усіх тварин довкола. Паламедеєві легко піддаються одомашненню й іноді навіть використовуються як сторожові тварини, які голосно сповіщають про наближення будь-якого прибульця. Також у паламедеєвих на згині крила є дві гострі шпори, які служать їм для захисту. Удари цих шпор дуже болісні — ще одна позитивна якість цих птахів як сторожів. Відомі випадки, коли паламедеєві успішно протистояли навіть найбільшим і лютим собакам. М'ясо паламедеєвих непопулярне через свою розмиту структуру і численні порожнини з повітрям, проте тубільці його їдять. Рогата і південна паламедеї зустрічаються досить часто. Chauna chavaria вважається видом під частоковою загрозою, оскільки її популяція складає лише від 2,5 до 10 тис. особин.

Класифікація

Родина включає 3 види у двох родах[1]:

Примітки

  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.