Палець

Па́льці (лат. digiti) — дистальний відділ кисті й стопи, частини тіла чотириногих хребетних, розташовані на кінчиках кінцівок, що слугують, головним чином, для дотику та маніпуляції (особливо у приматів). У птахів пальці передніх кінцівок слугують частиною каркаса крил, а у рукокрилих вони є його основною частиною.

Пальці
Великий · Указівний · Середній
Підмізинний · Мізинець

У людини

У людини, за винятком випадків полідактилії і гіподактилії по п'ять пальців на руках і ногах. Кістки пальців, за винятком кісток великих пальців, представлені трьома фалангами — проксимальною, середньою і дистальною, сполученими міжфаланговими суглобами. Великі пальці мають дві фаланги — проксимальну і дистальну. Основи кистевих проксимальних фаланг з'єднуються з головками п'ясткових кісток, ступневих проксимальних фаланг — з головками плеснових кісток, утворюючи відповідно п'ястково-фалангові і плесно-фалангові суглоби. Рухи в п'ястково-фалангових суглобах обширніші, внаслідок чого пальці руки мають більшу рухомість[1].

У деяких мовах, наприклад, в англійській, розрізняються пальці людини на руках (fingers) і ногах (toes).

Пальці рук

Людина має відставлений великий палець, що призначений для полегшення хапання, та має на одну фалангу менше, ніж решта чотири. Пальці мають свої назви: великий (pollex), вказівний (index), середній (digitus medius), підмізинний (digitus annularis) і мізинець (digitus minimus). У діалектах великий палець називають па́люхом[2].

Пальці ніг

Цікаві факти

У м. Алушта на набережній встановлено фігуру пальця.

Набережна. Алушта. Крим.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.