Панцирна щука

Панцирна щука (Lepisosteus) — рід риб ряду Панцирникоподібні (Lepisosteiformes). Викопні залишки панцирних щук відомі вже з відкладень крейди Європи і еоцену Північної Америки і Азії (Індія).

?
Панцирна щука
Час існування: Пізній крейдяний період — наш час[1]
100- 0 млн років тому

Lepisosteus osseus
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Ряд: Панцирникоподібні (Lepisosteiformes)
Родина: Lepisosteidae
Рід: Панцирна щука (Lepisosteus)
Linnaeus, 1758
Види

Дивитись текст

Посилання
Вікісховище: Lepisosteus
Віківиди: Lepisosteus
ITIS: 161093
NCBI: 7916
Fossilworks: 35150

Опис

Подовжене валькувате тіло панцирних щук покрите панциром з міцних ромбоподібних ганоїдних лусок; нюхові мішки й ніздрі розташовані на кінці подовженого рила. Хребет повністю скостенілий; хребці у панцирних щук. На відміну від усіх інших риб, опістоцельні, тобто опуклі попереду й увігнуті ззаду.

Загальна довжина тіла панцирних щук сягає від 88 см до 2 м. Вид риб близькоспорідненого роду Atractosteus вони відрізняються відносно більш довгим рилом і невеликими грушоподібними зябровими тичинками, кількість яких приблизно 14-33. Тривалість життя від 18 до 36 років.

Поширення

Поширені у Північній Америці, а також у Центральній Америці. Живуть як у субтропічних річках і озерах, так і у водоймах з температурою води +10 … +20 ° C. Викопні види (в основному з крейди) відомі з Північної Америки та Південної Америки, Європи та Індії.

Класифікація

Відомо 4 сучасні види:

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.