Парк імені С. М. Фалдзінського (Нова Каховка)

Парк імені С. М. Фалдзінського — головний парк міста Нова Каховка у Херсонській області. Парк створений у 1950-х роках під час будівництва міста Нова Каховка. Автор і керівник проєкту паркової зони — С. М. Фалдзінський. Вважається пам'ятником садово-паркового мистецтва.

Міський парк культури і відпочинку імені С. М. Фалдзінського
Нова Каховка
Альтанка у парку
Тип парк культури і відпочинку
Відкрито 1950-ті роки
Розташування Нова Каховка

 [[commons:Category:Faldzinsky Park|Міський парк культури і відпочинку імені С. М. Фалдзінського
Нова Каховка]]
у Вікісховищі

Історія

Парк було створено на узбережжі Дніпру, посеред Олешківських пісків. Для його закладки вивозився 25-сантиметровий шар піску і завозився чорнозем з заплави Дніпра. Саджанці автор і керівник проєкту паркової зони Фалдзінський привозив з розплідників Мелітополя, Нововоронцовки, а акації та тополі — з Дніпровських плавнів. Рідкісні дерева: японську софору, бананове дерево — він виписував з-за кордону.

При будівництві парку відбулася зустріч С. М. Фалдзінського з О. П. Довженком —радянським кінорежисером і письменником, який відвідував будівництво Каховської ГЕС (по цьому будівництву Довженко створив кіносценарій "Поеми про море").

Опис

Паркова флора

У парку росте близько дев'яносто видів дерев і чагарників, розподілених по семи територіях:

Окремо ботанічною пам'яткою є вікові платани на прибережній алеї та меморіальні дуби.

Архітектура

Парк, як і стара частина Нової Каховки, будувався у часи панування сталінського ампіру. Сам парк початково планувався у традиції європейських садів бароко з геометрично розпланованими алеями, різноманіттям дерев та широкими газонами. По стилю парк гармонійно продовжував Старе місто, продовжуючи домінувальний стиль як різноманітними елементами на кшталт декорованих парканів з вазонами, так і архітектурою побудов Літнього театру, стендів для афіш, ротонд, трансформаторних будок і фонтанів.[1]

Культурно-розважальні заклади

ПриміБіля міського Палацу культури встановлено пам'ятник великому озеленювачу у вигляді листка, створеного до 50-річчя міста. Автор пам'ятника — Анатолій Бідара. Крім нього, у парку розташований Літній театр з пам'ятником Тарасу Шевченку.

У парку Фалдзінського розташована «Казкова діброва». До її складу входять мінізоопарк із тваринами та птахами, дитячий майданчик і виставка скульптур, вирізаних з дерева. Діброва з'явилася у 1990-х роках, коли місцевий підприємець і скульптор-різьбяр М. Навроцький облаштував занедбану частину парка, відкривши там кафе і розташувавши дерев’яні скульптури казкових героїв. У невеличкому зоопарку комплексу мешкають муфлони, павичі, черепахи, дикі гуси, декоративні голуби тощо. Також у парку є кафе з майданчиком просто неба, в якому пригощають стравами української й татарської кухні.

У парку розташоване єдине в області активне містечко атракціонів: "Веселі гірки", карусель "Орбіта", дитячі автомобілі "Світлофор", гральні автомати, колесо огляду та інші.

До паркової зони прилягає міський стадіон та спортивний комплекс, а головна алея служить міською набережною. У радянські часи тут працювали пристані для пасажирських теплоходів і "ракет" на підводних крилах.

Примітки

  1. Парк ім. С. Фалдзінського – мальовничий пам’ятник садово-паркового мистецтва у Новій Каховці - kherson.name (укр.). Процитовано 16 грудня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.