Перелік інтернет-мемів
Інтернет-мем — явище спонтанного розповсюдження певної інформації інтернетом усіма можливими способами (електронною поштою, в месенджерах, форумах, блогах тощо), почало використовуватись у середині першого десятиліття XXI століття.
Популярні вислови-меми 2000-х років
- IMHO (англ. In my humble opinion) — на мою скромну думку (укр. НМСД).
- IRL (англ. In Real Life) — у реальному житті; себто, не в інтернеті, а в реальності; (укр. УРЖ)
- ¿Por qué no te callas? (укр. Чому б тобі не замовкнути?)
- Капітан Очевидність (правильний переклад — Капітан Очевидний, від Captain Obvious), також К. О. або Кеп (скорочення від «капітан»), часом перекладається українською як Отаман Вочевидячки.
- Баян (сленг) — вислів для позначення чогось, що вже давно всім відомо (новина, анекдот, смішна історія, влучний вислів тощо)
- Як пропатчити KDE2 під FreeBSD?
- Мотороллер не мой! Я просто разместил объяву! — мем, що виник на форумі одного з українських сайтів на мото-тематику в 2006 році.[1]
- 80 рівень — вказівка на вищий ступінь майстерності[2]
Падонкіфські вислови
Засновані на написанні слів, наближеному до їхньої (часто спотвореної) вимови. Оскільки слова, що використовуються у так званій «мові падонкіф», це перекручені російські слова, перехід їх в українське мовне середовище теж являє собою приклад своєрідного суржику. Згодом до перекручених російських слів та висловів вигадали перекручені схожим чином українські аналоги, але широкого розповсюдження вони не набули, адже зазвичай написання і вимова слів в українській настільки суттєво не відрізняються.
- Аффтор, Афтар — автор, одне з найуживаніших понять падонківського жаргону.
- Превед (укр. аналог — Превід!; наприклад, «Превід, ведмід!»)
- Йад — видозмінене яд, отрута. В контексті: «Афтар, випий йаду». Схожі за змістом «Убийся апстіну», «Вунітаз», «В газенваген»
- Красавчег (укр. аналог — Кросунчеґ; вживається в контексті «Превід, кросунчеґи!»)
- Піцтолом чи Піцтільцем — видозмінене «під столом», «під стільцем»; крайня ступінь сміху. Аналог «Ржунімагу!»
Популярні медіа-меми
Зображення
Відео
- Йожин з бажин
- Джон Лажуа
- Mr. Freeman
- Девід Блейн — пародійна версія для YouTube.
- Містер Трололо
- Ти хто такий? Давай, до побачення!
- Gangnam Style
- Harlem Shake
- YouTube Poop (YTP) — відеоколажі, які почали з'являтися на відеохостингу YouTube, головна мета яких зробити з оригінальних відео щось зовсім інше, найкумеднішим і найбезглуздішим чином. Часто вони мають психоделічний або абсурдницький ефект. Для російськомовних відео колажів такого типу набула поширеність назва RYTP (Russian YouTube Poop).
Популярні явища-меми
Популярні особи-меми
- Чак Норріс — див. Факти про Чака Норріса — сатиричні факти про американського майстра бойових мистецтв і актора Чака Норріса, який вже став інтернет-явищем і, як наслідок, отримали широке поширення в популярній культурі. Всі "факти", як правило, абсурдно гіперболічні претензії з приводу Норріса міцність, відносини, витонченість і мужність.
- Анатолій Вассерман — герой багатьох інтернет-мемів під інтернет-прізвиськом «Онотоле».
- Микита Джигурда — відомий російський шоумен, що займається активним піаром в інтернет-просторі. Зокрема, зняв пародію на кліп Gangnam Style на Красній площі в Москві, а також планує зняти пародію на Harlem Shake на Арбаті.[3]
- Володимир Жириновський — частий об'єкт коміксів в інтернеті.
- Джон Тітор
Українські інтернет-меми
Політичні
- «Проффесор» — вживається в сенсі «неосвічена людина», зокрема саме так в народі і в мережі називають Віктора Януковича.
- «Азіров» — саме так в народі називають Миколу Азарова.
- «Вона» — мем-нік Юлії Тимошенко після передвиборчої компанії, в якій використовувались біл-борди із гаслами «Вона працює».
- «Кровосісі» — із вислова Миколи Азарова «в Україні сформувався цілий прошарок кровосісів бюджетних коштів»[4]
- «Спасибо жителям Донбасса…» — мем, що набув особливої популярності після спроб обмежити його розповсюдження з боку влади.
- «Покращення» — мем, що поширився в українському сегменті Інтернету, після початку президентства Віктора Януковича. Уживають із іронічним підтекстом для позначення прямо протилежного за змістом — погіршення.
- «У мене є мрія» — популярний інтернет-мем, який з'явився під час виборчої кампанії в Україні 2012 року.
- «Убий підараса» — вірш українського письменника Юрія Винничука, який вийшов у вересні 2011 року.
- «Йолка» — відома обмовка Віктора Януковича, котрий не зміг згадати слова «ялинка».
- «Путін — хуйло!» — кричалка фанатів футбольного клубу Металіст (Харків), що блискавично поширилася інтенетом за принципом вірусного відео[5][6].
- «Вітя, чао!» — від назви однойменної пісні-фейлетона — звернення українців до Віктора Януковича.
- «Візитка Яроша» — жаба на пропаганду російських ЗМІ, які за усіма подіями політичної кризи в Україні 2013–2014 бачать «руку правого сектора».
Інше
Примітки
- Мотороллер не мой! Я просто разместил объяву!
- Вісімдесятий рівень (рос.). Процитовано 14.09.2017.
- https://twitter.com/DZHIGURDA12
- YouTube. Азаров про кровоСІСІв
- Это Харьков, детка! «Пу#ин х#йло!» ФК Металлист+Шахтер
- Один з варіантів вживання інтернет мему в супроводі кадрів з фільму Єжи Гофмана «Вогнем і мечем»
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.