Переможне (Львівський район)

Перемо́жнесело в Україні, у Городоцькому районі Львівської області. Населення становить 2000 осіб. Орган місцевого самоврядування Переможненська сільська рада. Перша історична згадка - 1427 року, до 1946 року називалось c. Хлопи[джерело?].

село Переможне
Країна  Україна
Область Львівська область
Район/міськрада  Городоцький район
Рада Переможненська сільська рада
Код КАТОТТГ UA46060210160098339
Облікова картка с. Переможне 
Основні дані
Засноване 1427
Населення 2000
Поштовий індекс 81561[1]
Телефонний код +380 3231
Географічні дані
Географічні координати 49°37′50″ пн. ш. 23°39′47″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
274 м
Місцева влада
Адреса ради 81561, Львівська обл., Городоцький р-н, с. Переможне
Карта
Переможне
Переможне
Мапа

До 1942 року, у ньому проживало 80% поляків, і 20% українців. У 1946-1947 рр., у ході операції Вісла польське населення села було переселено на терени Польщі, а українців з прадавніх земель Лемківщини і Бойківщини депортовано на територію цього населеного пункту.

У 1946 році, коли на території села було створено колгосп "Більшовик", за перше місце по збору урожаю, село було перейменовано в село Переможне. На даний час на землях цього села функціонує учгосп "Комарнівський". Земля учгоспу є не розпайованою і знаходиться в державній власності, що викликає обурення та невдоволення громади села Переможне. Протяжність села, близько 7 км. Село розташоване двома паралельними рядами. Права сторона і ліва розділяється невеликою річкою Благ, вона протікає через усе село і впадає у Верещицю, притоку Дністра.

Колись у селі був невеликий парк, пам'ятка садово-паркової культури. У парку був розташований колишній маєток графині Лянцкоронської, яка й засадила цей парк. Після виїзду пані Лянцкоронської до Німеччини, її маєток перетворили у школу, у якій навчалось старше покоління села. Зараз дана будівля зруйнована, а сам парк на даний час адміністративно та територіально належить місту Комарну, з котрим межує село Переможне.

У селі є дві церкви. Перша - церква Різдва Пресвятої Богородиці православної віри, яку побудовами лише 20 українських сімей власними коштами та зусиллями. Друга - це колишній польський костел, котрий зараз є греко-католицькою церквою Покрову Пресвятої Богородиці. Будівля костелу була зведена коштом графині Лянцкоронської.

У селі є каплиця, з обох боків якої стоять два пам'ятні хрести. Один споруджений на честь борців за волю України, а другий на згадку про ті села з терен котрих було звезено людей під час ганебної та жорстокої операції Вісла. Саме на цьому хресті розміщена плита де викарбувані назви Українських сіл, вихідці з котрих тепер проживають у Переможному (с. Середниця, с. Дзвіняче, с. Любачів, с. Устрики Долішні та інші). Ці пам’ятники споруджено у 2000 р. за кошти громади села.

Працює навчальний заклад для дітей дошкільного віку, а ще загально-освітня школа I-III ступенів і народний дім.

Див. також

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.