Перенаселення
Перенаселення — демографічний вибух, який характеризується ресурсним надлишком населення (нестача ресурсів для підтримки гігієнічних норм життя), обумовлений відсутністю у частини суспільства засобів існування. Перенаселення — відносна величина, що залежить від ресурсної бази території проживання даного населення, а також включає в себе оцінку розвитку отримання та відновлення джерел коштів для існування. Перенаселення є одним із можливих сценаріїв соціального колапсу, який може призвести до глобальної катастрофи.
Загальні відомості
Проблема перенаселеності Землі активно обговорюється спеціалістами гуманітарних та природничих наук, а також публіцистами. Серед центральних праць на цю тему можна відзначити роботу Brian'a J. Skinner'а - "Eatrh Resources", у якій автор зазначає, що у ХХІ столітті вирішити екологічну проблему скоріш за все не вдасться у зв'язку із тим, що населення Землі зростає[1]. На думку Стівена Гокінга, через перенаселення Землі людству загрожує вимирання[2].
За даними прогнозу ООН ріст населення Землі майже зупиниться до кінця 21 століття. Очікується, що вперше у сучасній історії населення практично перестане рости до кінця цього століття, у значній мірі через падіння світових показників народжуваності. Прогнозується, що до 2100 року населення світу досягне приблизно 10,9 мільярди людей, а щорічне прирощення складе менше 0,1% - різке зниження у порівнянні із нинішніми темпами[3].
Див. також
- Глобальні проблеми людства
- Глобальна катастрофа
- Соціальний колапс
- Третя світова війна
- Природні ресурси
- Список організацій що займаються проблемою перенаселення
Посилання
- Б.Скиннер - Хватит ли человечеству земных ресурсов.
- Murphy, Margi; Sun, The (6 листопада 2017). Stephen Hawking says the Earth will be a fireball by 2600. New York Post (амер.). Процитовано 24 червня 2020.
- NW, 1615 L. St; Suite 800Washington; Inquiries, DC 20036USA202-419-4300 | Main202-857-8562 | Fax202-419-4372 | Media. World population growth is expected to nearly stop by 2100. Pew Research Center (амер.). Процитовано 24 червня 2020.