Пилкохвіст український

Пилкохві́ст украї́нський (Poecilimon ukrainicus) — підродина коників справжніх, рідкісна комаха, що живе на території Європи, зокрема України та Польщі — зустрічається у степовій і лісостеповій зонах (Миколаївська та Одеська області, околиці Києва, Розточчя, Люблінське плоскогір'я).

Пам'ятна монета України «Пилкохвіст український» (реверс)
Срібна пам'ятна монета України «Пилкохвіст український» (10 грн., аверс)
?
Пилкохвіст український

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Прямокрилі (Orthoptera)
Підряд: Довговусі (Ensifera)
Надродина: Tettigonioidea
Родина: Листові коники (Phaneropteridae)
Рід: Пилкохвіст (Poecilimon)
Вид: Пилкохвіст український
Poecilimon ukrainicus
Bey-Bienko, 1951
Посилання
Вікісховище: Poecilimon ukrainicus
Віківиди: Poecilimon ukrainicus
EOL: 497629
МСОП: 68459476
NCBI: 473751

Чисельність і причини її зміни

Рідкісний вид (поодинокі екземпляри). Зникає внаслідок надмірного випасу вздовж лісових масивів, оранки впритул до лісосмуг, знищення чагарникових заростей на узліссях.

Особливості біології

Генерація однорічна. Зимують у фазі яйця. Личинки з'являються в травні, дорослі особини зустрічаються в червні — серпні. Яйця відкладають у поздовжні щілини на стеблах трав'янистих рослин, які вирізають за допомогою широкого яйцеклада з зубчатим краєм. Фітофаги. Мешкають у трав'янисто-чагарникових заростях та остепненій густій рослинності на узліссях та галявинах дібров і соснових лісів.

Охорона

Занесений до Червоної книги України та Червоної книги Польщі[1]. Охороняється в заповідниках Лісостепової зони України. Рекомендується створювати у місцях перебування виду ентомологічні заказники. Скорочення чисельності обумовлено тривалою обробкою місць перебування виду пестицидами тощо.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.