Потопальский Георгій Олександрович

Потопальський Георгій Олександрович (мистецький псевдонім Ujif Notfound, нар. 8 травня 1982, Москва) — український медіа артист, електронний музикант, композитор та виконавець російського походження. Засновник проекту Ujif Notfound, школи медіа-арту BLCK BOX та арт-простору KONTRAPUNKT. Учасник колективів ЦеШо співпрацював з формаціями Ухо, NOVA OPERA, Opera Aperta.

Потопальский Георгій Олександрович
Основна інформація
Повне ім'я Потопальський Георгій Олександрович
Дата народження 8 травня 1982(1982-05-08) (39 років)
Громадянство Україна
Національність росіянин
Професія Медіа-артист
Праця в операх "Лібм", "ARK", "WOZZECK", "AEROPHONIA", "GAZ", "VYSHYVANIY", "CHORNOBYLDORF", "OPERA LINGUA"
Інструменти Синтезатори, гітара
Мова Російська, українська, англійська
Жанр Algotithmic music, generative composition, new opera, social techno cabare
Псевдоніми Ujif Notfound
Колективи ujif_notfound, photinus studio, Opera Aperta, ЦеЩо, Gosh, Марія Магдалена, NOVA OPERA
Лейбл Kvitnu

Життєпис

1982—1998

Народився в Мокві, навчався в школі номер 1080 з підвищеним рівнем викладання фізики та математики.

1998—2006

Вступає до інституту МИРЭА, який полишає на 4-му курсі через безглузду освітню систему. Паралельно починає грати в гурті Grin Fandango, який спеціалізувався на стилях Rap core, funk core, alternative, та виступав у московських клубах Ю-ту, Р-клуб, Свалка, тощо. З 2004 року починає цікавитися синтезом звуку, нетрадиційними підходами до створення та відтворення музики, експериментальною та імпровізаційною музикою. З 2004 року як митець та громадянин починає активно висловлювати свою негативну позицію щодо інтенсивної розбудови в Росії поліцейського режиму та поверння до владних структур принципів та традицій КДБ.

2006—2013

У 2006 році Георгій переїхав з Москви до Києва через свою активну продемократичну та проєвропейську громадянську позицію, та неможливість існування в Росії в умовах повернення тоталітарного режиму[1]. Починає працювати та створювати музику в програмному середовищі MAX/MSP. Через кілька років стає одним із провідних фахвців та артистів України в цій галузі. У 2007 році започаткував авторський проект Ujif Notfound[2][3]. З того часу і дотепер співпрацює з багатьма українськими та закордонними митцями як медіа-артист і програміст. Член Асоціації електроакустичної музики України при Національній Спілці композиторів України (з 2010 р.). Бере участь у багатьох фестивалях на території України, дистанційно — по всьому світу. Представляв Україну на концертах Міжнародної конфедерації елекроакустичної музики CIME у Китаї, США, Польщі, Австрії та ін. Принципово не бере участі в жодних мистецьких акціях у Росії. У 2012 році засновує мистецький простір Efir. Створєю ряд аудіо-візуальних інсталяцій для компанії INTEL Ukraine 2013.[4]

Паралельно (2006—2012 рр) займається розвитком сноубордингу в Україні (сайт snowboard.com.ua, щорічний фестиваль сноубордичного кіно, організація змагань).

2014—2021

У 2014 році у дворику на вулиці Іллінська створює простір експериментального мистецтва Контрапункт — майданчик для проведення концертів сучасної української музики актуальних жанрів: експериментальної, авангардної, електроакустичної, нової академічної музики, фестивалів: «ЕМ-візія», «Електроакустика», «16+». У 2015 р. заснував першу українську постійну школу New Media Art (BLCK BOX). В рамках навчальної програми розробив авторський курс з музичного програмування для композиторів. З 2016 року починає працювати з масштабними оперними проектами.

В грцдні 2016 року — постановка електроакустичної опери «Лімб» Стефано Джервазоні в Національній опері України (музична формація УХО).

Влітку 2017 року на запрошення композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейко долучається до проекту NOVA OPERA, та реалізує електронну частину таких опер як Опера-балет ARK (реж. Влад Троїцький), Trap-opera Wozzeck (на лібретто та за участі Юрія Іздрика)[5], футуристична опера AEROPHONIA[6] та опера-антиутопія GAZ (реж. Вірляна Ткач)[7].

Також у 2017 році реалізує музично-світлове шоу відреставрованих фонтанів на Майдані Незалежності (на замовлення Київської міської державної адміністрації розробив систему управління та ПЗ для написання сценаріїв, яка успішно пройшла апробацію та буде використовуватися в майбутньому в роботі київських фонтанів), та інсталяцію для фестивалю світла KievLightFest 2017[8].

У 2020 році як електронний музикант (лайв-електроніка / електронна музика) приймає участь в опері Chornobyldorf.

Приймає активну участь у розробці та створенні міжнародного проекту Pandemic Media Space[9].

У вересні 2021-го року примає участь у розробці та виконанні електронної партії опери "Вишиваний" композиторки Алли Загайкевич, прем'єра якої відбулася 1 жовтня 2021 року в Харківському оперному театрі.

У жовтні 2021-го року приймає участь у створенні та постановці OPERA LINGUA композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка, прем'єра якої відбулася 30 жовтня 2021 року в Національній Бібліотеці України імені Вернадського.

.

Співпраця з митцями та інституціями

Співпрацює з продюсерами: Дмитром Федоренком (засновник лейблу і фестивалю KVITNU http://kvitnu.com/), Андрієм Кириченком (засновник лейблу і фестивалю NEXTSOUND). Активно співпрацює з композиторкою Аллою Загайкевич, є постійним учасником фестивалів Національної спілки композиторів України та проектів електронної муики (проекти EM-VISIA і Електроакустика). Протягом двох років був викладачем на громадських засадах факультативних курсів з музичного програмування у Національній музичній академії України (кафедра композиції та музично-інформаційних технологій).

Як український медіа-художник брав участь у виставках на запрошення багатьох мистецьких інституцій України. Серед них: Національний художній музей України, Мистецький Арсенал,[10] CSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва, Інститут проблем сучасного мистецтва, PinchukArtCentre, Щербенко арт-центр, Карась gallery та ін.

Постійно бере участь в українських фестивалях сучасного мистецтва за підтримки Міністерства культури України: Дніпро -«Конструкція», Івано-Франківськ — «Porto Frankо», Львів — «Тетраматика», Харків- «Акумулятор» та ін. Співпрацював із такими митцями як: Марек Колоневський (Краків, Польща), Елізабет Шимана (Відень, Австрія), Ганс Тиман (Нью-Йорк, США), Алла Загайкевич (Київ, Україна) та ін.

Дискографія

Примітки

  1. Георгій Потопальский про медіа-мистецтво, музику та ЭFIR. Your Art (uk-UA). Процитовано 12 березня 2020.
  2. Ujif_Notfound. Vimeo (англ.). Процитовано 12 березня 2020.
  3. Huizinga, T.W.J. (5 грудня 2012). Early treatment of patients with undifferentiated arthritis (UA) with Methotrexate (MTX). http://isrctn.org/>. Процитовано 12 березня 2020.
  4. UNV4.TEKTONE. Vimeo (англ.). Процитовано 12 березня 2020.
  5. Mixcloud. Mixcloud. Процитовано 12 березня 2020.
  6. Aerophonia — теперь и в кино. ZN.ua. Процитовано 14 березня 2020.
  7. У Відні з успіхом пройшла європейська прем’єра опери-антиутопії GAZ. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 14 березня 2020.
  8. IsoTEK_KievLightFest. Vimeo (англ.). Процитовано 12 березня 2020.
  9. Pandemic Media Space. pandemic-media-space.com (англ.). Процитовано 12 грудня 2021.
  10. Сцена — Випуск 28 — Юрій Іздрик і Георгій Потопальский (англ.). Процитовано 14 березня 2020.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.