Преображенський собор Почаївської лаври

Спасо-Преображенський собо́р (Собо́р Преображення Господнього)  — соборний храм Почаївської лаври.

Спасо-Преображенський собор Почаївської лаври
50°00′17″ пн. ш. 25°30′25″ сх. д.
Тип споруди катедральний собор
Розташування  Україна, Почаїв, Тернопільська область
Початок будівництва 2011
Кінець будівництва 2013
Стиль Псевдоруський стиль
Належність Українська православна церква (Московський патріархат)
Епонім Преображення Господнє
Преображенський собор Почаївської лаври (Україна)
 Преображенський собор Почаївської лаври у Вікісховищі

Історія

Про потребу будівництва Преображенського собору намісник Почаївської лаври митрополит Почаївский Володимира (Мороза) пояснив так: «Двоє великих соборів Лаври, Троїцький і Успенський, вимагають капітальної реставрації. Але якщо хоч би один з них закрити, то ніде буде проводити недільні і святкові служби, щоб помістити в храмах усіх бажаючих. Тому зусиллями прихожан за чотири роки був побудований новий храм»[1]. Ідея назвати собор Преображенським за словами владики Володимира з'явилася: «На знак вдячності Богові, що Він допоміг відродити і преобразити Почаївську гору, а разом з цим і духовне життя нашого народу»[2] [3]. Конкурсний проект храму був розроблений за програмою Всеукраїнського відкритого конкурсу на найкраще архітектурно-просторове рішення будівництва. Для зведення собору довелося знести декілька приміщень, які були в аварійному стані. Освячення місця під майбутній собор звершив Предстоятель Української Православної Церкви митрополит Володимир (Сабодан) 10 вересня 2009 року, у день святкування 350-річчя віднайдення мощей преподобного Іова Почаївського. 2011 року були закладені капсули зі святими мощами і святинями під будівництво храму. 10 травня 2013 року в п'ятницю відбулося відкриття собору і відслужена перша урочиста служба, на якій було багато архієреїв на чолі з предстоятелем Української Православної Церкви[4].

Архітектура. Інтер'єр

Собор вміщує 4,5 тисячі людей[2]. Окрім головного приділу на честь Преображення Господнього у соборі також є приділи в ім’я святителя Марка Ефеського та преподобного Марка Афінського[5].

Світлини

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.