Проміжне реле

Проміжне[1] реле це реле електромагнітної системи, які працюють як на постійному так і на змінному струмі. Проміжні реле застосовуються для розмноження числа контактів основного реле у тих випадках, коли під час його спрацьовування, виникає потреба одночасного замкнення та розімкнення декількох електричних кіл, а також задля збільшення вимикальної здатності основного реле, оскільки його контакти, часто не розраховано на комутацію великих струмів.

Проміжне реле РПУ-2 на напругу 110 вольт

Будова проміжного електромагнітного реле

Основні частини електромагнітного реле: контактна система, магнітопровід (ярмо, осердя, якір) і котушка. Існують реле різних будов, але найбільш поширені серед них, реле з поворотним якорем. Реле з поворотним якорем складається із контактних пружин з контактами, якоря, латунного штифта, який служить для полегшення відриву якоря від осердя у разі вимкнення керувального сигналу, каркаса з обмоткою, осердя та ярма. Під час протікання електричного струму обмоткою котушки, виникає магнітне поле. Магнітний потік замикається крізь ярмо, якір, повітряний зазор між якорем та осердям. Осердя й якір намагнічуються, через що виникає електромеханічна сила, завдяки якій, якір притягується до нерухомого осердя та кінець якоря стискає контактні пружини й замикає (розмикає) контакти. У разі відімкнення обмотки від мережі, зникає сила, що притягує якір до осердя, і під дією контактних пружин якір повертається у вихідне положення. Проміжне реле може мати різне число контактів. Деякі з них розімкнуто за відсутності струму в обмотці та замикаються під час спрацювання реле. Інші контакти, замкнуто за відсутності струму та розмикаються у разі спрацьовування реле. На принципових електричних схемах, положення контактів реле показують для знеструмленого стану його котушки. Зазвичай, проміжні реле мають низький коефіцієнт повернення (близько 0,1-0,4). Проміжні реле можуть мати вбудований механічний покажчик спрацювання (прапорець) з ручним поверненням.

Сучасні проміжні реле, мають високу електричну та механічну витривалість — кількість спрацювань "увімкнено-вимкнено", може досягати одного мільйона.

Дивіться, також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.