Проспект Ватутіна (станція метро)

«Проспе́кт Вату́тіна» — проєктована станція першої черги Лівобережної лінії Київського метрополітену, розташована між станціями «Вулиця Каштанова» і «Городня». Проєктом передбачено розміщення станції на естакаді шляхопроводу над проспектом Романа Шухевича, на місці нинішньої станції «Романа Шухевича» Лівобережного швидкісного трамвая.

Проспект Ватутіна
Загальні дані
Тип колонна,
естакадна
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Довжина 126 м
Ширина 12,1 м
Дата відкриття проєктується,
після 2019 року
Виходи до вул. Оноре де Бальзака, просп. Романа Шухевича
Лівобережна лінія
Легенда
ТЧ «Троєщина»
Вулиця Милославська
Вулиця Цвєтаєвої
Вулиця Сабурова
Вулиця Драйзера
Вулиця Каштанова
Проспект Ватутіна
на Подільсько-Вигурівську лінію
Городня   +зал
Дніпровська   +зал
Броварський проспект   +M  +зал
Проспект Соборності   +M  +зал
Березняки
Здолбунівська
ТЧ «Позняки»
Вулиця Анни Ахматової
Проспект Бажана   +M
Вулиця Колекторна
Осокорки-Центральні
Осокорки-Південні

У зв'язку із декомунізацією проспекту Ватутіна, станція носитиме назву «Проспект Романа Шухевича».

Існуючий трамвайний шляхопровід внаслідок недостатньої несної здатності необхідно реконструювати для лінії метрополітену — демонтувати всю існуючу прольотну будову, добудувати 5 нових опор, а дві центральні опори підсилити, встановити нову прольотну будову. Новий шляхопровід матиме 9 прольотів. На 1-му, 2-му та 7-му, 8-му прольотах під шляхопроводом будуть розташовані наземні вестибюлі. На 3—6-му прольотних будовах буде розташовуватися платформна частина.

За конструкцією станція запроєктована колонною, з острівною платформою довжиною 126 м і шириною 12,1 м. Для підйому та спуску пасажирів між вестибюлями і платформою передбачено в кожному вестибюлі по три ескалатори, а для пасажирів з обмеженими фізичними можливостями — по одному пасажирському ліфту.

Перегін до станції «Городня» (друга черга будівництва Лівобережної лінії) матиме довжину 2434 м. Від станції «Проспект Ватутіна» до залізничного насипу — наземний, критий. На перегоні передбачено спорудження протипожежної платформи з евакуаційними виходами, а також підземної ділянки відгалуження на Подільсько-Вигурівську лінію до станції «Райдужна». Перед залізницею лінія метро переходить у підземну, мілкого закладення, і до станції «Городня» йде вздовж залізничних колій. Перед станцією «Городня» перегін мілкого залягання переходить у криту наземну конструкцію вздовж залізничного насипу.

Проєктний термін побудови дільниці першої черги Лівобережної лінії від станції «Вулиця Милославська» до станції «Проспект Ватутіна» з електродепо «Троєщина» — 48 місяців, але не пізніше 2020 року.

Див. також

Посилання

Див. також


Лінії Київського метрополітену
1Святошинсько-Броварська 2Оболонсько-Теремківська 3Сирецько-Печерська 4Подільсько-Вигурівська 5Лівобережна 6Вишгородсько-Дарницька
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.