Київ-Дніпровський

Київ-Дніпровський проміжна залізнична станція Київського залізничного вузла Південно-Західної залізниці на лінії Святошин Дарниця між зупинними пунктами Троєщина та Лівобережна. Розташована у Дніпровському районі Києва, за адресою: проспекту Визволителів, 15.

Станція Київ-Дніпровський

Святошин Дарниця
Південно-Західна залізниця
Київська дирекція

50°27′46″ пн. ш. 30°35′44″ сх. д.
Рік відкриття 1932 (90 років)
Попередня назва Микільська Слобідка, Вигурівщина
Тип проміжна
Колій понад 15
Платформ бічна та острівна
Форма платформи прямі
Вулиця проспект Визволителів, 15
Пересадка на Тр 29, 50, 50К;
А  46
Тарифна зона 1
Код станції 320702 ?
Код «Експрес-3» 2200005 ?
Послуги пасажирські та вантажні перевезення
Київ-Дніпровський
Київ-Дніпровський на Вікісховищі

Історія

Лінію Святошин Дарниця, на якій знаходиться залізнична станція, почали будувати у 19141915 роках, як частину стратегічної кільцевої лінії навколо Києва. У 1929 році було завершено будівництво кільцевої лінії. Станцію відкрито не пізніше 1931 року, яка раніше мала назви роз'їзд Микільська Слобідка[1][2] та Вигурівщина[3]. Сучасна назва станції — з 1974 року.

У середині 1970-х років на залізничній станції Київ-Дніпровський був побудований відстійник для туристичних поїздів. До нього був прокладений заїзд з боку Броварського проспекту і автобуси з туристами мали можливість підїзджати практично до поїздів. На станції була облаштована автостоянка на 10 автобусів[4].

Стоянка туристичних поїздів передбачала, що поїзд не просто здійснив висадку пасажирів (може забиратись у депо), а якщо місто досить велике і цікаве, то за один день ніяк його не оглянути, тож всі дні, коли група на екскурсії, туристичний поїзд, що цю групу привіз — стоіть коло платформ, а ті, хто приїхав на екскурсію — мали можливість у своїх вагонах переночувати. Також поруч з цими платформами була обладнана відповідна інфраструктура — їдальня, пральня, душ/туалети. Попри те, що ночівля в готелях/турбазах для туристів, що прямують на туристичних поїздах також деколи передбачалась, але не завжди, тож пасажири туристичного поїзда мали можливість переночували у вагонах — оскільки на той час у Києві з місцями в готелях було сутужно.

Нині станція використовується виключно, як вантажна. Електропоїзди міської електрички прямують через станцію без зупинок.

Відкриття станції Київ-Дніпровський для міської електрички значно покращило б транспортне питання для мешканців Микільської Слобідки та зменшило навантаження на інші транспортні вузли. У районі столичного масиву Микільська Слобідка за останні роки побудували декілька житлових комплексів. Населення північної частини масиву Микільська Слобідка збільшилося на декілька тисяч людей. Через це мешканці цього району, а також із Русанівських садів щоденно стикаються з транспортною проблемою[5].

Примітки

  1. Схема Юго-Западных ж. д. — 1931. (рос.)
  2. Карта Юго-Западных жел. дорог. Чертёжная отдела пути. — 1932. — сентябрь. (рос.)
  3. Архангельский А. С., Архангельский В. А. Железнодорожные станции СССР: Справочник. В двух книгах. М. : Транспорт, 1981.(рос.)
  4. Станція для відстою туристичних потягів (рос.)
  5. У Києві може з'явитися нова зупинка міської електрички // 'kyiv.comments.ua, 2021-11-21

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.