Пунш

Пунш — зігрівальний коктейль, що зазвичай містить фрукти або фруктовий сік і готується з вина, рому або коньяку, цукру, води або чаю й прянощів кориці чи гвоздики[1][1]. Пунші п'ють переважно гарячими.

Пунш
 Пунш у Вікісховищі
Південний пунш з бурбона

Вироби зниженої міцності (15-17% об.) з умістом цукру 33-40 г/100 мл, виготовляються на спиртованих соках і морсах із додаванням інгредієнтів і настоїв водно-спиртової рідини з ефіроолійною сировиною.

Подається традиційно на вечірках у великих широких шальках, з плаваючими в них шматочками фруктів.

Напій був завезений з Індії в Англію на початку XVII століття і поширився в Європі.

Історія

Пунш вперше з'явився в Індії, в перекладі з гінді слово punch перекладається як «п'ять». Це був гарячий напій з п'яти компонентів: рому, цукру, лимонного соку, гарячої води та чаю[2]. В Індії напій називався paantsch, що походить від перського слова panj, що позначає «п'ять». Це слово, у свою чергу, походить від санскритського panchan-s.

До Англії його був завезли з Індії моряки Британської Ост-Індської компанії на початку XVII століття. Спершу напій готувався на основі бренді та вина, так як ром став відомий лише в кінці XVII століття. Вперше термін «пунш» (англ. punch) був зареєстрований в британських документах в 1632 році.

З часом, варіантів приготування пуншу стало дуже багато: загальним для них є те, що до їхнього складу входить фруктовий сік. Пунш іноді подають холодним, або навіть роблять безалкогольний коктейль з різних фруктових соків, свіжих і консервованих ягід і фруктів, який теж називається пуншем.

Примітки

  1. Шалімов С. А., Шадура О. А./ Сучасна українська кухня.— 4-те вид., стереотип.— К.:Техніка, 1981.— 271с., іл. Тираж 200 000 прим.
  2. ruf.rice.edu / ~ kemmer / Words / loanwords.html Loanwords

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Пунш

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.